468×60
468×60

Увага! Новий вид шахрайства

shahraiБути уважними, продаючи товар невідомим, закликають правоохоронці Тернопільщини. За словами заступника начальника міського відділу поліції Сергія Гатанюка, останніми днями вони почали фіксувати новий вид шахрайства. Жертвами стають люди, які продають товар через інтернет мережу.

Залишився без золотого ланцюжка та грошей житель Тернополя. Чоловік на одному з сайтів розмістив оголошення про продажу прикраси. Йому під вечір зателефонував незнайомий і сказав, що готовий придбати дану річ.

Зустрілися вони поблизу ТРЦ “Подоляни”. Ланцюжок продавець віддав лише після того, як на мобільний прийшло смс-повідомлення про зарахування коштів на картку, а це 8 440 гривень. Та коли потерпілий захотів зняти гроші, їх не було.

Як каже Сергій Гатанюк, шахраї винайшли нову схему для обдурювання людей. Для цього вони використовують “І - бокси” або банківські картки. Зловмисники дійсно кидають гроші на вказаний рахунок, але після того, як спільник забирає товар, гроші щезають. Шахрай відміняє попередню операцію з переведення коштів ще до того, як продавець дістанеться до банкомату.

Іноді злодії кидають своїм жертвам “підроблені” есемески з номерів, які на перший погляд схожі на ті, що присилає банк.

Правоохоронці просять людей бути обережними. Якщо є можливість зустрічатися і передавати товар з рук в руки, то вимагайте розрахунок готівкою або йдіть разом і знімайте гроші. Лише після того віддавайте товар. Не вірте смс-повідомленням та іншим оповіщенням, які надходять на телефон. Лише так ви зможете вберегти себе від шахраїв.

Схожі статті