468×60
468×60

33 тисячі гривень заплатив скалатчанин за неіснуючий автомобіль

groshi33 тисячі гривень 26-річний житель Скалата Підволочиського району сплатив за новенький автомобіль, який начебто виграв у мобільному розіграші, але свого призу так і не дочекався. За кілька тижнів зрозумів, що став жертвою шахраїв і звернувся із відповідною заявою до міліції.

За словами потерпілого, на його мобільний прийшло повідомлення про те, що він виграв автомобіль. За вказаним номером телефону йому пояснили, що реальна ціна іномарки чверть мільйона гривень, а він повинен сплатити лише один відсоток від цієї суми – 2,5 тисячі гривень.

Чоловік поспішив виконати вказівку, й перерахував гроші на зазначений рахунок. Це, як з’ясувалося, була лише перша з обов’язкових до виконання умов. Впродовж двох днів скалатчанин здійснив ще декілька платежів: за доставку автомобіля в Тернопіль, транзитні номери, страхівку і навіть збір на АТО.

За підрахунками потерпілого, іномарка обійшлася йому в 33 тисячі гривень.

Щоразу по той бік трубки представник компанії, яка проводила розіграш, запевняв, що приз уже в дорозі. Такими обіцянками «переможець» втішався декілька днів, аж поки оператор мобільного зв’язку не повідомив, що набраного номеру більше не існує.

Через декілька днів потерпілий пішов у міліцію.

- Нам вдалось з’ясувати, що рахунок, на який потерпілий перераховував кошти, належить чоловікові, зареєстрованому в Дебальцевому, – повідомив начальник Підволочиського райвідділу міліції Степан Савка. – Гроші були зняті з банкомату в Львові.

За даним фактом міліціонери відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство.

Міліціонери просять краян не довіряти сумнівним повідомленням про виграші та дізнаватися про акції у свого мобільного оператора. Якщо розіграш проводить невідома фірма, перед тим, як перераховувати кошти, потрібно зібрати інформацію про неї. Застережіть про подібні шахрайства своїх близьких, особливо літніх людей та дітей.

Схожі статті