Безпека громадян – завдання номер один для кожного поліцейського

1015

На Тернопільщині розпочинається позачерговий місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.

Доручення про його проведення підписав начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол.

Причина такого рішення, каже очільник поліції краю, нещасні випадки, які трапилися за одну добу на території міста та області. В результаті необережного поводження з гранатами одна людина загинула, а семеро потрапили до лікарні.

– Звертаюсь до всього населення Тернополя та області, якщо у вас є будь-які вибухонебезпечні предмети, ми готові їх прийняти, а факт задокументувати. Особи, які принесуть зброю, набої, вибухівку, будуть звільнені від відповідальності. Обов’язково потрібно повідомляти поліцію і про знахідку таких небезпечних речей. Це убезпечить усіх від нещастя.

Проаналізував Олександр Богомол і криміногенну ситуацію на території Тернопільської області за 2018 рік. За його словами, рівень злочинності знизився в порівнянні з 2017 роком на 5,1%. У минулому році правоохоронці зареєстрували вісімнадцять вбивств і усі розкриті. Задокументували у 2018-му 22 факти тяжких тілесних ушкоджень.

– Крадіжок у 2018 році було 3008. Це на 19 відсотків менше, ніж за 2017-й. Профілактика та вчасне реагування на ці види злочину дали свої результати. Знизилася на 18 відсотків кількість квартирних крадіжок і на 49% з транспорту.

Невтішною залишається ситуація з дорожньо-транспортними пригодами, – розповідає начальник Управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук. Якщо загальна аварійність в порівнянні з 2017 роком знизилася, то кількість загиблих зросла.

– За 12 місяців патрульні краю зареєстрували на території області 2220 аварій. З них – 421 ДТП з потерпілими, в яких загинуло 84 особи, а 51 людина травмована. 35 відсотків постраждалих від загальної кількості автопригод – це пішоходи. Зафіксували патрульні і 306 ДТП, водії яких перебували у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

За словами Богдана Шевчука, найбільше аварій правоохоронці реєструють по середах, а по суботах найвища кількість аварій з потерпілими. А от основні причини ДТП – це перевищення швидкості, водіння в нетверезому вигляді, неуважне водіння, недотримання дистанції та порушення правил обгону.