468×60
468×60

На Тернопільщині чергова жертва смс-шахрайства

1П’ять тисяч двісті гривень перерахував шахраям житель селища Велика Березовиця Тернопільського району. Чоловік повірив смс-повідомленню про те, що начебто виграв автомобіль.

За словами потерпілого, першого серпня близько 4 ранку на його мобільний телефон прийшло повідомлення, що він став власником іномарки “RENAULT MEGANE”. Аби з’ясувати деталі, чоловік перетелефонував на вказаний номер і оператор підтвердив інформацію про виграш.

«Переможця» попросили лише оплатити певну суму на комісійні, податки та інші витрати. Жителю Тернопільщини ця послуга мала вартувати лише один відсоток від вартості транспорту, а це – 5200 гривень. Не вагаючись, чоловік пішов у найближчий магазин, де був термінал, і перерахував необхідну суму.

Після цього він знову зателефонував на номер, але трубку уже ніхто не підняв. Потерпілий звернувся за допомогою до правоохоронців.

Поліцейські уже неодноразово наголошували, не вірити жодним повідомленням. Їх, як правило, шахраї надсилають із одноразових номерів мобільних операторів, через Інтернет або, використовуючи спеціальні програми.

Якщо Вам надходять повідомлення про виграні призи, обов’язково перевірте, з якого номеру вони були відіслані, поцікавтеся у мобільних операторів, чи проводилися будь-які розіграші і чи справді Ви є переможцем.

Обов’язково введіть номер телефону чи назву компанії у пошукову систему в мережі Інтернет та перевірте, чи немає схожих історій або негативних відгуків про роботу фірми. І в жодному разі не перераховуйте кошти на невідомі рахунки. Пам’ятайте, питання оформлення призу не вирішується в режимі телефонної розмови.

Схожі статті