468×60
468×60

“Ваш син у поліції – потрібні гроші” – правоохоронці попереджають про шахрайство по телефону

shahraiБільше 32 тисяч гривень віддали шахраям двоє мешканців Тернопільщини. Обидві потерпілі повірили невідомому та перерахували гроші за непритягнення синів до кримінальної відповідальності.

О 00:30 на стаціонарний номер телефону жительки Зборівщини зателефонував чоловік. Він представився її сином і сказав, що у нього неприємності. Що саме сталося жінці пояснять за номером мобільного телефону, на який вона повинна зателефонувати.

Спросоння, а також через стрес та поганий зв’язок потерпіла не одразу зрозуміла, що невідомий насправді не є її сином. Зборівчанка подзвонила за вказаним номером. Людина, яка підняла слухавку, представилася слідчим поліції. Чоловік заявив, що сина можуть відпустити лише після невеликої “подяки” в сумі чотирьох тисяч гривень. Дома жінка мала лише 3800. Усі гроші вона перерахувала через термінал на три мобільних рахунки.

Що стала жертвою обману зрозуміла лише після того, як поспілкувалася з сином.

Більше 28 тисяч гривень перерахувала на два рахунки і мешканка Збаража. Їй у четвер, 28 липня, близько 11 години зателефонувала невідома особа, яка заявила, що є працівником поліції. Співбесідник повідомив, що її син потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. За порятунок його від в’язниці потрібно заплатити кругленьку суму.

Жінка без вагань виконала усі умови “правоохоронця”, але уже за кілька годин звернулася за допомогою до Зборівського відділення поліції.

Неодноразово правоохоронці наголошували, не вірити у повідомлення невідомих людей, в жодному разі не перераховувати гроші.

У разі пізнього дзвінка чи будь-якої інформації, що стосується родичів, не потрібно панікувати та не поспішати виконувати умови аферистів. Ніколи самостійно не називайте ім’я своїх родичів. Натомість запитайте в «співробітника поліції» або в так званого сина прізвище, ім’я та по-батькові, дату його народження. Стовідсотково, що шахраї такою інформацією не володіють, і ваш номер набрали випадково.

Уточніть, в якому саме відділку знаходиться ваш родич, після чого зателефонуйте на «102». Перевірте отриману інформацію. А ще – якомога скоріше передзвоніть тому, хто «потребує вашої допомоги», або людям, які можуть перебувати разом з вашим родичем та підтвердити чи спростувати те, що трапилось.

Якщо ж ви чи ваші знайомі потрапили в ситуацію, коли незнайомці представлялись співробітниками правоохоронних органів та вимагали гроші за вирішення якихось питань, негайно телефонуйте в поліцію. Цим ви убезпечите себе від шахраїв. Якщо ж додзвонювач виявиться співробітником правоохоронного відомства, то своїм повідомленням ви допоможете очистити органи внутрішніх справ від випадкових людей.

Схожі статті