468×60
468×60

Виші повинні простежити, аби випускники-іноземці вчасно виїхали з України

1Відповідно до інформації міграційної служби в області, в тернопільських вишах цього року навчалось близько 1,5 тисячі іноземців. Чимало з них у червні-липні вже отримали дипломи про вищу освіту, відтак зобов’язані покинути Україну.

- Посвідка на тимчасове проживання в Україні, яку іноземець отримує, приїхавши до на нас навчання, діє допоки він є студентом, – пояснюють в обласному Управлінні міграційної служби. – Отримавши диплом про закінчення навчального закладу, випускник повинен покинути територію нашої держави у визначений законом термін – протягом місяця з дня скасування посвідки. Довше перебування є нелегальним і карається згідно українського законодавства (ст. 203 КУпАП).

У міграційній службі наголошують, що виші, як юридичні особи, які приймають іноземців, повинні своєчасно пояснити їм права та обов’язки, передбачені законодавством України, а також несуть відповідальність за своєчасне оформлення документів на право їх перебування в Україні, пересування по території країни і виїзд з України після закінчення визначеного терміну.

Порушення цих Правил навчальними закладами тягне за собою адміністративну відповідальність згідно із законодавством України (ст.204 КУпАП).

Схожі статті