468×60
468×60

У Тернополі найбільше незаконно розміщених малих архітектурних форм

1Заходи щодо виявлення на території населених пунктів Тернопільської області незаконно розміщених тимчасових споруд та малих архітектурних форм проводять співробітники підрозділів громадського блоку, автоінспекції та служби боротьби з економічною злочинністю.

На даний час перевірили 358 об’єктів малих архітектурних форм та тимчасових споруд майже в усіх районах області. За результатами вжитих заходів зареєстровано 29 матеріалів в журналі єдиного обліку, один внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, складено 19 протоколів про адміністративні правопорушення, до органів місцевого самоврядування скеровано чотири інформації.

Серед адміністративних порушень найпоширеніші – порушення вимог ст. 16 та ст.42 Закону України «Про благоустрій». До відповідальності за нехтування цієї норми закону притягнені приватні підприємці зі Збаразького, Тернопільського, Борщівського,Чортківського, Ланівецького, Гусятинського, Підволочиського, Зборівського районів та міста Тернополя.

Факти порушення утримання тимчасових споруд та малих архітектурних форм задокументовано у всіх районах. Найбільше – майже 25 випадків – у Тернополі. Всі ці об’єкти використовувалися для провадження підприємницької діяльності, проте дозвільних документів на їх встановлення власники не мали. На даний час вирішується питання про притягнення останніх до відповідальності. Стаття 152 КУпАП передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порушення статті 53-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До правоохоронців звернувся голова громадського об’єднання «Екоальянс» щодо службового підроблення посадовими особами Тернопільської міської ради під час оформлення документів для розміщення тимчасових споруд на вулиці Живова. За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Відомості внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 366 ККУ – службове підроблення.

Схожі статті