468×60
468×60

Оперативники тернопільської міліції припинили діяльність трьох незаконних кар’єрів

zemlyaВпродовж одного дня співробітники служби боротьби з економічною злочинністю тернопільської міліції задокументували три факти незаконного видобутку каменю-пісковику та піску. Діяли незаконні розкопки родовищ на території Бучацького та Теребовлянського районів.

Як повідомив начальник управління боротьби з економічною злочинністю Василь Мокрицький, робота з протидії порушенням у сфері надрокористування ведеться постійно. І підтвердженням цьому є три кримінальні факти, задокументовані оперативниками служби на початку травня.

Повідомлення про те, що в селі Бобулинці Бучацького району невідомі особи видобувають корисні копалини надійшло до чергової частини райвідділу. Слідчо-оперативна група виїхала на місце події і за межами населеного пункту міліціонери застали «копачів». З допомогою трактора та вантажівки марки «ЗІЛ» двоє жителів навколишніх сіл намагалися накопати піску.

Як повідомив Василь Мокрицький, вантажівку правоохоронці доставили на штрафмайданчик, а щодо арешту трактора підготовлено клопотання до районного суду. Незаконні дії бучаччан кваліфіковано за частиною першою статті 239-1 Кримінального кодексу України – незаконне заволодіння ґрунтовим покривом земель, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля.

Два факти незаконного видобування каменю-пісковику задокументовано на Тереболянщині. У селі Гумниська місцевий житель з допомогою екскаватора накопав понад п’ять кубічних метрів породи, а в селі Кам’янка чоловік, зайшовши на територію колишнього кар’єру, без будь-яких дозвільних документів самовільно вдався до видобутку пісковику.

Транспортний засіб, згідно рішення суду, вилучено, а щодо підозрюваних порушено кримінальні провадження за частиною першою статті 240 ККУ – порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля.

Схожі статті