468×60
468×60

Слово проти сили: тернопільські поліцейські пройдуть курс підготовки з професійного ведення переговорів

Поспілкуватися з професійним переговорником та сертифікованим медіатором Євросоюзу Вадимом Рахлісом мали змогу тернопільські поліцейські. Експерт з двадцятирічним досвідом роботи презентував у Тернополі програму «Розговорити і домовитися», за якою правоохоронців навчатимуть професійному веденню переговорів.

Невдовзі поліцейські пройдуть курс підготовки у центрі «HolmesVS Moriarty», який функціонуватиме на базі детективного агентства «Холмс». Після складання відповідних іспитів правоохоронці отримають сертифікат переговорника.

- У Тернополі вдалося організувати першу поліцейську групу в Україні, яку навчатимемо вести переговори, рятувати людей, які потрапили в надзвичайні ситуації, зокрема, заручників. Найближчим часом розпочнемо заняття з цією групою, – розповідає Вадим Рахліс.

Правоохоронці навчатимуться за спеціально розробленою програмою, теорію поєднуватимуть з практичними завданнями, відпрацьовуватимуть конкретні ситуації, вироблятимуть алгоритм дій. Заняття буде проводити Вадим Рахліс – експерт зі звільнення заручників, який має чималий досвід ведення переговорів у екстремальних умовах в Україні, Ізраїлі та Казахстані. Також з  своїми знаннями з правоохоронцями ділитимуться медичний психолог та психіатр. Вони розкажуть про типи особистості і стилі поведінки з ними.

- Переговірник – це професія, якої потрібно навчати, це має бути реальний курс підготовки, – ділиться думками Вадим Рахліс. – Я впевнений невдовзі в поліції буде введена посада переговорника. В кожній області повинна бути група переговорщиків, у складі 5-6 людей, які мають вміти вести перемовини з різними особами та у різних ситуаціях.

До навчальної групи поліцейських увійдуть співробітники системи МВС: психологи, оперативники, бійці спецпідрозділу, рятувальники  – люди, яким у своїй службовій діяльності потрібно вміти правильно вирішувати конфліктні ситуації, вести перемовини зі злочинцями, швидко реагувати в екстрених випадках.

- Для нас важливо отримати знання, які знадобляться нам у практичній діяльності, – говорить старший психолог Управління ДСНС України у Тернопільській області Наталія Гесюк. – В стресових ситуаціях потрібно вести переговори швидко та впевнено.

Окрім поліцейських здобути фах переговорника також зможуть усі бажаючі – діти, підлітки, дорослі. Вони отримають знання та практичні навички, які стануть хорошою опорою як в особистісних стосунках, так і в професійній діяльності.

Схожі статті