Незадовільна економічна ситуація в Україні змушує людей шукати кращої долі за кордоном.
Однак досить часто такі пошуки закінчуються плачевно, а однією з основних причин трагічного фіналу є незнання своїх прав, неволодіння інформацією та повна довіра незнайомцям.
Прагнучи достойно заробляти, українці нерідко стають жертвами торговців людьми, часто надовго потрапляють у трудове рабство.
За словами Олександра Буняка, начальника відділу боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області, за 2017-2018 роки оперативники його підрозділу задокументували 5 груп, які займалися відправкою громадян на роботу до Росії, вербували мешканців краю для сексуального рабства в Польщі та в борделі Об’єднаних Арабських Еміратів й Туреччини.
- Всі люди, які потрапили в сексуальне рабство чи в трудову експлуатацію, нами направляються до міжнародної організація “Відродження нації”, де їм надається матеріальна, юридична та психологічна допомога. Також направляємо в державну адміністрацію, де їм надають фінансову допомогу та гуманітарні пакети.
Жертвами торгівлі людьми стають не лише дорослі жінки і чоловіки, але й діти. Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
Ніколи не варто одразу довіряти незнайомцям, тим більше тоді, коли вони обіцяють мало не «золоті гори». Якщо пропонують аж занадто привабливі умови праці та високу зарплатню, дуже ретельно перевіряйте інформацію: не варто одразу спокушатись на таку пропозицію, адже саме за ними й приховується трудове рабство, яке в реальності не має нічого спільно з пропонованими вигодами.
Сьогодні в Тернопільській області діє обласна та 14 районних програм протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. Протидія та боротьба з торгівлею людьми має стати одним із пріоритетів діяльності правоохоронної системи, органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері захисту прав людини, – переконані як правоохоронці, так і влада й громадські організації.
Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.