П’ятдесят порушень виборчого законодавства під час підготовки та проведення виборів до Верховної Ради України у жовтні 2014 року, а також шістнадцять фактів під час обрання Президента зареєстрували правоохоронці Тернопільщини.
Працівники міліції проводили активну роботу щодо виявлення фактів порушень виборчого законодавства в ході передвиборної агітації. Основна увага була зосереджена на виявленні фактів підкупу виборців.
Серед порушень, зафіксованих міліціонерами, втрата печатки, нанесення тілесних ушкоджень працівнику міліції та кандидату у депутати, дорожньо-транспортна пригода за участю членів дільничної виборчої комісії. Зареєстрували правоохоронці і перешкоджання в роботі окружної виборчої комісії, відмови від участі в голосуванні, спробу винести бюлетень за межі ДВК. Серед недоліків – пошкодження та підробка виборчої документації, порушення правил голосування та підкуп виборців.
Вісім повідомлень внесено до єдиного реєстру досудових досліджень та відкрито кримінальні провадження.
З початку передвиборчої компанії та виборів Президента України правоохоронці зареєстрували 16 повідомлень про порушення виборчого законодавства.
Серед них – пошкодження біл-бордів, поширення агітаційних листівок з неправдивою інформацією про кандидата на пост Президента України, порушення правил агітації у “день тиші”, пошкодження бюлетеня, спроба підкупу виборців, а також перебування в нетверезому стані на виборчій дільниці.
Нагадаємо, що відповідно до законопроекту “Про внесення змін до Кримінального кодексу (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян)” та згідно з статтею 158-1 частини 1 відповідальність нестиме як той, хто видав бюлетень, так і той, хто голосував по ньому. За такий злочин передбачене покарання у вигляді штрафу від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі до трьох років.
Член виборчої комісії за таке порушення може поплатитися позбавленням волі від 5 до 7 років, а також позбавленням права займати певні посади та займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років, оскільки це вважається тепер тяжким злочином.