468×60
468×60

Смерть чоловіка на вулиці Пушкіна розслідують правоохоронці

П’яні чи ні були лікарі швидкої, які приїхали на виклик восьмого липня близько 19.30 за адресою Пушкіна, 8, перевіряли правоохоронці. Того дня місцевий мешканець виходив із магазину, тримаючи в руках трьохлітрову банку із соком. За словами очевидців, чоловік зашпортався, з рук випав пакет із покупкою, банка розбилася і потерпілий впав на скло.

- Коли ми побачили, то він вже лежав на дорозі і стікав кров’ю, – пригадує продавець із магазину. – Особисто він в мене купляв сік і з тим соком впав та порізався.

Продавець каже, що один із перехожих до моменту приїзду швидкої намагався стримувати кров, яка просто пульсувала з рани. Медики до потерпілого їхали хвилин 25, стверджують очевидці. Висновки, що лікарі у стані алкогольного сп’яніння люди зробили із їхньої поведінки та рухів.

Причина невчасного доїзду бригади швидкої – відсутність автомобілів на станції, – каже Михайло Джус, керівник Центру екстреної медичної допомоги в Тернопільській області. За його словами, як правило з 19-ї до 22.00 припадає найбільша кількість викликів. Тому до травмованого на вулиці Пушкіна виїхала перша бригада, яка звільнилася.

Сам лікар швидкої Сергій Шпильовий розповідає, що о 19.37 повернувся із виклику на базу. Десь о 19.40 диспетчер повідомив про те, що чоловік порізався і потребує допомоги. Біля потерпілого карета швидкої була о 19.52.

- Люди почали висувати до нас притензії, що ми довго їхали. Чоловік лежав у калюжі крові на проїжджій частині. Вся сорочка була у згустках крові – це означає, що була дуже масивна кровотеча. Рана була в ділянці грудної клітки зліва у верхніх відділах, в районі, де розміщені великі судини.

Лікар стверджує, що реанімаційні заходи не проводилися, оскільки було вже запізно, оскільки рана виявилася несумісною з життям.

Перевірили правоохоронці одразу і самих медиків на вміст алкоголю в крові. Працівникам швидкої довелося двічі у різних закладах проходити медкомісії.

За словами Михайла Вербовського, заступника начальника слідчого відділу Тернопільського міськвідділу міліції, фельдшер бригади швидкої допомоги перебував в стані алкогольного сп’яніння, а лікар був тверезий. Це підтвердили дві медкомісії у Тернополі та Збаражі.

Дивну поведінку лікаря Михайло Джус пояснив одинадцятим викликом за день, втомою та спекою.

Розслідувати даний випадок буде спеціально створена комісія Центру екстреної медичної допомоги. Фельдшера звільнять одразу, а лікар отримає догану за те, що допустив до роботи нетверезого працівника.

Відповідно до проведеної судово-медичної експертизи стало відомо, що смерть чоловіка настала в результаті внутрішньої та зовнішньої кровотеч через проникаюче поранення в область грудної клітки.

Подія внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтями 115 ККУ – умисне вбивство та 140 - неналежне виконання професійних обов’язків лікарями. Триває слідство. 

Схожі статті