468×60
468×60

Сіяти нарковмісні культури заборонено, – застерігають правоохоронці та нагадують, що в області розпочалася операція «Мак»

narkotaУ період з 20 травня до 24 вересня на території Тернопільщини, як і держави загалом, проходять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак». Завдання відпрацювань – виявляти незаконні посіви маку та конопель, перекривати канали надходження цих рослин у незаконний обіг.

З початку року працівники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Тернопільщини задокументували 176 кримінальних правопорушень, пов’язаних з обігом дурману.

Згідно чинного законодавства посів й вирощування снодійного маку та конопель дозволяється лише при наявності відповідного дозволу.

Громадянам варто знати, що власники земельних ділянок, на яких будуть виявленні незаконні посіви наркомістких рослин, можуть бути притягнуті як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

Згідно статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконні посіви й вирощування снодійного маку чи конопель передбачено накладення штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Санкції статті 310 Кримінального Кодексу України за вирощування маку чи конопель передбачають штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Особа, яка була засуджена за цією статтею чи, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 Кримінального Кодексу України, може бути позбавлена волі на строк від 3 до 7 років.

Схожі статті