468×60
468×60

Повідомлення про виграний автомобіль – ще одна шахрайська пастка

shahrai33 тисячі гривень перерахував шахраям за начебто виграний автомобіль 26-річний житель Скалата Підволочиського району, а жителька Кременця втратила більше одинадцяти тисяч гривень за спокусу стати власницею автівки. І це статистика за останні тижні.

Схеми видурювання грошей приблизно одинакові: вам телефонує невідома людина, приголомшує новиною, що ви виграли транспортний засіб, а далі починаються маніпулювання з видурювання коштів.

Скалатчанин спочатку сплатив відсоток податку від вартості транспортного засобу, далі за доставку, транзитні номери, страхівку і навіть збір на АТО. І цей процес тривав поки шахрай не обірвав зв’язок.

КВнесок кременчанки за цінний приз мав становити чотири з половиною тисячі гривень. Коли з банківської картки зникли ще майже сім тисяч гривень, спілкування з представниками компанії, де начебто проводився розіграш, жінка припинила і звернулася до правоохоронців.

У міліції розповідають, що це не перший випадок такого роду шахрайства. Пройдисвіти постійно вишукують нові методи обдурювання громадян. Люди отримують смс-повідомлення або телефонні дзвінки з інформацією про виграш дорогих автомобілів. Щоб отримати приз, потрібно сплатити певну суму, яка, як правило, становить кілька тисяч гривен. В одних випадках це подається як внесок до пенсійного фонду, в інших — як сплата податку на виграш, або ж оплата за транспортування.

Правоохоронці закликають бути обережними з будь-якими фінансовими операціями. Ніколи не приймайте рішень під впливом емоцій. Якщо інформація про виграш надходить вам від якоїсь відомої компанії, зателефонуйте туди і поцікавтеся, чи дійсно вони проводять таку акцію. Застережіть про подібні шахрайства своїх близьких.

Схожі статті