468×60
468×60

Рятувальники застерігають від необачної поведінки на водоймах у осінній період

2Не зважаючи на несприятливі погодні умови, що супроводжуються значним пониженням атмосферної температури, сильними поривами вітру, значним хвилюванням води, особливо завзятих рибалок не полишає бажання відвідати водойму, аби порибалити з човна на поки ще не вкритому кригою плесі. І, нажаль, така необачна поведінка часто призводить до непоправних, трагічних наслідків. Адже човен може перекинутись і всі хто був у ньому опиняться у крижаній воді, а це дуже серйозне і важке випробування – величезний стрес навіть для тренованого організму.

У людини в крижаній воді перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, значно пришвидшується серцебиття. Щоб захиститися від смертоносного холоду організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо. Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

У випадку, якщо ви все ж опинилися у воді не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою, кличте на допомогу, намагайтеся зняти з себе одяг, який вас в воді не зігріє, але набравши вологи потягне вас на дно, намагайся вилізти на човен, або якщо ви близько біля берегу то на нього. Щоб протриматися в холодній воді, як можна довше, слід активно рухатися, але, без надриву. Надмірні фізичні навантаження швидко виснажують організм.

Після того як ви вибрались з води необхідно якомога швидше викликати швидку допомогу за номером «103». До приїзду лікарів необхідно загорнутися в щось сухе і тепле, випити гаряче питво. Потрібно активно рухатися, щоб ганяти кров – активізація кровообігу призведе до нагрівання тіла.

Проте найголовніше правило, яке убезпечить ваше життя – взагалі утриматись від виходу човном на водойму у несприятливий період. Жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того аби для задоволення своєї забаганки піддавати ризику власне життя!

Пам’ятайте, дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами. Не забувайте роз’яснювати ці правила дітям.

У разі виникнення надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером “101″!

Схожі статті