468×60
468×60

П’ятеро жителів Кременеччини стали жертвами шахрайств, пов’язаних з виплатами допомоги

5677694336550113358На Кременеччині місцеві жителі масово кинулися оформляти допомогу від міжнародної організації. Як наслідок, до районного відділу поліції звернулися уже п’ятеро потерпілих від шахрайств.

Майже усі заявники знайшли інформацію про виплату в одній з груп у застосунку Viber. У тексті йшлося, що допомогу можна отримати до кінця року, а також були вказані посилання для клієнтів різних банків. Переконливими для людей стали свідчення начебто однієї з учасниць групи про те, що вона отримала виплати. Однак, як з’ясувалося, обліковий запис жінки був зламаний і від її імені писали невідомі особи.

Перейшовши за посиланнями начебто для оформлення виплат, потрібно було ввести банківські реквізити: номер рахунку та картки, а також пароль. Зі слів потерпілих, майже одразу з їхніх карток зникали гроші. Одна із заявниць – жителька Кременця – втратила майже 50 тисяч гривень, інша кременчанка – 26 000, ще одна – 15 000. А в жительки Шумська на зарплатній карті була незначна сума, то шахраї привласнили 12 000 кредитних коштів. Загальна сума – збитків за заявами п’ятьох потерпілих – понад сто тисяч гривень.

За усіма фактами шахрайств розпочато кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України.

Поліцейські вкотре звертаються до жителів області бути уважними. Вся інформація про отримання допомоги від міжнародних донорів публікується виключно на офіційних сайтах державних органів та міжнародних організацій. Не довіряйте оголошенням в соцмережах та месенджерах. Не переходьте за сумнівними посиланнями. Не вводьте реквізити та конфіденційні дані платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайт.

Схожі статті