468×60
468×60

Як не стати жертвою шахраїв, очікуючи на допомогу

shakhrai30“Допомогу” для українців все частіше почали пропонувати шахраї. На гачок аферистів потрапляють як переселенці, так і місцеві жителі.

Зловмисники маскуються під громадські та міжнародні організації, під представників банків та інші державні установи, а далі спустошують гаманці.

Жертвою шахраїв стала мешканка Тернопільського району. 24-річна жінка перейшла за посиланням, яке побачила у Facebook. В даному оголошенні була інформація про те, що українці, які пройдуть реєстрацію, отримають допомогу у розмірі шести тисяч гривень.

Потерпіла, перейшовши за посиланням, ввела особисті дані та дані карткових рахунків. Жінка вказала в анкеті й дату, до якої дійсна карточка, та секретний номер. За кілька хвилин після цього з її електронного гаманця щезло понад 56 тисяч гривень. Лише після списання коштів жінка зрозуміла, що стала жертвою шахраїв та звернулася за допомогою до поліції.

Поліціянти наголошують, що для того, аби отримати допомогу, жодна реальна установа не вимагатиме внесення особистих даних, а тим паче – карткових рахунків з секретними кодами. Якщо таке побачили, то пам’ятайте, що це шахраї. Аферисти використовують фішингові сайти, які імітують популярні українські банки чи служби.

Шахраї розсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу із текстом “Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6 500. Zarahuvatu…” і далі йде посилання.
Не переходьте за ним і нічого не заповнюйте!
Якщо ви замовляли послугу отримання одноразової грошової допомоги у розмірі 6500 грн через застосунок “Дія”, очікуйте сповіщення про нарахування грошей у застосунку того банку, клієнтом якого ви є. Сповіщення про нарахування грошей не містить жодних посилань, а лише текстову інформацію.

Якщо вже так трапилося, що ви ввели свої дані на шахрайському сайті, варто заблокувати картку, а потім звернутися до кіберполіції.

Схожі статті