468×60
468×60

Правоохоронці застерігають: шахраї виманюють гроші за оренду неіснуючих квартир

kvartyraВід шахрайства потерпіла 25-річна жителька Тернополя. Дівчина перерахувала незнайомцю 7 тисяч гривень за оренду віртуальної квартири.

Як встановили правоохоронці, на одному із сайтів тернополянка знайшла оголошення про здачу двокімнатної квартири в центрі Тернополя. Фото помешкання їй сподобалося і ціна була значно  нижче ринкової. Дівчина зателефонувала орендодавцеві. Останній сказав, що мешкає Чернівцях і готовий здати їй житло. Проте спочатку попросив тисячу гривень завдатку, гарантуючи, що здасть житло їй.

На підтвердження серйозності своїх намірів, співрозмовник скинув дівчині на телефон копії документів, що підтверджують його право власності на квартиру.  Відтак сказав, що хоче нотаріально оформити договір оренди та виманив у тернополянки ще 6 тисяч гривень. Пообіцявши разом з нотаріусом приїхати до Тернополя, та після  підписання документів, віддати їй ключі від квартири.

Після того, як гроші опинилися на рахунку зловмисника, дівчина більше не змогла з ним зв’язатися та звернулася за допомогою до правоохоронців.   За даним фактом розпочато кримінальне провадження за статтею 190 ККУ – шахрайство.

Поліцейські застерігають: ніколи не перераховуйте гроші на банківські картки і на мобільні номери до перегляду житла і знайомства з його орендодавцем або до підписання угоди.

Схожі статті