468×60
468×60

З початку року тернопільські поліцейські відкрили 51 кримінальне провадження щодо насильства в родинах

nasyllyaВпродовж червня до співробітників поліції області надійшло 556 повідомлень про домашнє насильство, а з початку року зареєстровано 3559 таких фактів.

Як розповів інспектор відділу дільничних офіцерів  управління превентивної діяльності поліції Тернопільщини Дмитро Адамович, найбільше потерпали від домашніх кривдників  та зверталися за допомогою до правоохоронців жінки. Від них зафіксовано 2591  звернення. Скарги про знущання над ними у родині надходили і від неповнолітніх – 58.

За результатами проведених перевірок поліцейські відкрили 51 кримінальне провадження за такими  статтями Кримінального кодексу України: ст. 126-1 ККУ (домашнє насильство), ст. 125 ККУ (умисне легке тілесне ушкодження), ст. 126 ККУ (побої і мордування) та інші. 37 справ уже направлені до суду.

Осіб, які чинили домашнє насильство, поліцейські також притягували до адміністративної  відповідальності.  Цьогоріч на порушників складено 2615  протоколів за статтею 173-2 КУпАП.

На профілактичному обліку поліції Тернопільщини за вчинення домашнього насильства перебуває понад 2860 осіб, з яких – 313  жінок.

За пів року поліцейські  винесли 1589 термінових заборонних приписів стосовно кривдників. Нагадаємо, терміновий заборонний припис як спеціальний захід протидії домашньому насильству може містити такі заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;
заборона в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

Підставою винесення термінового заборонного припису є ініціатива поліції або заява постраждалої особи. Термін дії, передбачений законодавством, для такого припису – до 10 діб. Обмежувальний припис (тривалістю від одного до шести місяців) стосовно кривдника можна отримати за рішенням суду.

Схожі статті