468×60
468×60

Підбили підсумки роботи та відзначили учасників операції Об’єднаних сил

armiya2Нещодавно перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області, полковник податкової міліції Олег Гаркуша провів нараду оперативного управління та слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільській області. Під час засідання підбили підсумки роботи за десять місяців 2019 року.

Перш ніж розпочати нараду, Олег Гаркуша привітав із поверненням додому після чергової ротації співробітників податкової міліції. Вони пліч-о-пліч з військовослужбовцями Збройних сил України, бійцями Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, представниками інших силових та  правоохоронних органів самовіддано виконували свій службовий обов’язок на лінії зіткнення із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей.

«Представники податкової міліції Тернопільщини гідно несли службу на Сході України, за що багато із них отримали відзнаки Президента України, відомчі відзнаки, відзнаки керівника Антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та керівників Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, нагороди від громадських організацій», – зазначив Олег Гракуша. Відтак співробітникам, які повернулись додому, за сумлінне виконання обов’язків у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей він вручив оголошені подяки від Тернопільської обласної державної адміністрації.

Опісля учасники наради обговорили підсумки роботи податкової міліції за січень-жовтень 2019 року. Перший заступник начальника ГУ ДФС в області Оле Гаркуша зазначив, що основний акцент у роботі оперативного та слідчого підрозділів податкової міліції було зроблено на економічній складовій – забезпеченні надходжень коштів до бюджету. Так, з початку року підрозділами податкової міліції Тернопільщини до державного бюджету забезпечено надходження 22,1 млн грн, що дало змогу посісти друге місце серед інших регіонів України за інтегрованим показником економічного ефекту.

Завдяки превентивним заходам вдалось запобігти втратам бюджету ще на 6,8 млн гривень. Інакше бюджет не дорахувався б акцизного податку та зазнав би втрат через оборудки з ПДВ. «Незважаючи на суттєве посилення санкцій за порушення порядку обігу підакцизних товарів, дана сфера залишається однією із найбільш криміналізованих», – наголосив посадовець.

Упродовж 10 місяців цього року вилучено підакцизних товарно-матеріальних цінностей на 32,1 млн грн, що на 30 відсотків більше, ніж у відповідному минулорічному періоді. У тому числі конфіскували понад 2,7 тис. дал спирту, понад 4,7 тис. дал незаконно виготовлених алкогольних напоїв, 36,5 тис. пачок тютюнових виробів, 188 тонн пально-мастильних матеріалів. За цей час припинили діяльність 11 підпільних цехів із виготовлення фальсифікату.

До суду направили 11 кримінальних проваджень, одне з яких стосовно організованої злочинної групи. Судами прийняті рішення про конфіскацію контрафактної підакцизної продукції на суму 8,9 млн гривень. «Загалом за результатами цієї роботи упереджено втрати бюджету від ненадходження акцизного податку на суму 5,9 млн грн», – констатував Олег Гаркуша.

У взаємодії із Тернопільською митницею ДФС проводяться заходи щодо викриття та припинення правопорушень у митній сфері. За результатами розгляду протоколів про порушення митних правил, складених на основі матеріалів податкової міліції, застосовано штрафні санкції на суму 330 тис. гривень. Крім цього, за результатами роботи із відпрацювання інформації оперативних підрозділів додатково надійшло до бюджету 2,4 млн грн митних платежів за рахунок перегляду митної вартості.

«Економічна безпека нашої країни потребує захисту, а ми стоїмо на сторожі економічних інтересів нашої держави, тому й надалі необхідно працювати в руслі протидії злочинній діяльності та несплаті податків», – підсумував перший заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області, полковник податкової міліції Олег Гаркуша.

Схожі статті