468×60
468×60

Купівля-продаж в мережі Інтернет: як не втратити товар та гроші

kompПравоохоронці закликають краян бути вкрай обережними при проведенні операцій купівлі-продажу через Інтернет. Останнім часом почастішали випадки шахрайств, коли люди продають товар в інтернеті і залишаються ні з чим.

Від такої афери потерпів 25-річний мешканець Тернополя. На одному із сайтів чоловік розмістив оголошення про продаж ноутбука. Йому одразу зателефонував незнайомець.

Домовилися, що покупець перерахує гроші на рахунок продавця, а останній передасть товар автобусом.

Через декілька хвилин тернополянин отримав смс-повідомлення, що на його картку надійшло 10500 гривень. Замість того, аби піти до фінустанови та переконатися, що кошти дійсно на рахунку, чоловік поспішив передати автобусом ноутбук «покупцеві».

Вже згодом, коли пішов до банкомату, виявив, що коштів на рахунку немає. За допомогою звернулася до працівників поліції. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за статтею 190 ККУ – шахрайство. Правоохоронці розшукують зловмисника.

Щоб не потрапити у схожу шахрайську пастку, проявляйте пильність. Якщо є можливість зустрічатися і передавати товар з рук в руки, то вимагайте розрахунок готівкою або йдіть разом і знімайте гроші. Лише після цього віддавайте товар. Не довіряйте смс-повідомленням та іншим оповіщенням про нібито надходження грошей на рахунок. Не полінуйтеся піти до банку і перевірити чи кошти дійсно на картці.

Схожі статті