468×60
468×60

Жителі області ігнорують заборони щодо вирощування нарковмісних речовин

makПакет чорного кольору в якому знаходилося сорок п’ять головок зелених рослин снодійного маку виявили працівники Зборівського відділення поліції.

Заборонені рослини знайшли у тернополянина, коли той перебував у селі Мильно Зборівського району. Після проведеного поверхневого огляду, у ході оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою “Мак”, у нього знайшли нарковмісні рослини.

Вилучене направили на експертизу в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Тернополя.

Макове городництво виявили оперативники на Шумщині. На земельній ділянці в селі Боложівка невідомі насіяли мак. У ході перевірки стало відомо, що наркотичні речовини, а їх близько двохсот рослин, посіяла донька власника землі – уродженка Шумщини.

Таке городництво обернулося для жінки відкриттям кримінального провадження згідно статті 310 частина 1 ККУ – Посів або вирощування снотворного маку чи конопель.

За такою ж статтею кримінального кодексу України відповідатиме і житель Чорткова. У чоловіка на присадибній ділянці оперативники виявили 20 кущів коноплі. Триває слідство.

Нагадаємо, що на Тернопільщині, як і по всій Україні, триває операція під умовною назвою “Мак”. Її мета – виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, перекриття усталених каналів надходження наркотичних засобів від виробника до споживача та притягнення порушників до відповідальності.

Пам’ятайте, що відповідно до частини 1 статті 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) ККУ незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Відповідно до статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконні посів та вирощування снотворного маку до 100 рослин чи до 10 рослин конопель грозять штрафом до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Оперативники нагадують, що керівники підприємств, на території яких з’являються самосіви снодійного маку та конопель, також відповідатимуть перед законом. І їхнє завдання самостійно знищувати ці рослини.

Правоохоронці просять жителів міста і області про будь-які факти нелегальних посівів снодійного маку чи конопель, повідомляти до відповідних територіальних відділків поліції або на лінію «102».

Схожі статті