468×60
468×60

Двох крадіїв мобільників упіймали в Тернополі

mobilkaЗ повідомленнями про викрадення мобільних телефонів тернополяни мало не щодня звертаються до правоохоронців.

Днями тернопільські поліцейські упіймали двох крадіїв мобільних телефонів. 19-річний житель села Буцнів потягнув чужий засіб зв’язку з інтернет-кафе у Тернополі. Викрадений мобільний телефон власник оцінив у 500 гривень. Його «колега» – 37 річний тернополянин шляхом вільного доступу поцупив трубку із травматологічного відділу 1-ї міської лікарні. Обоє злодіїв понесуть відповідне покарання.

Як же вберегти свій мобільний телефон від злочинних посягань?

Найнебезпечніше місце, де у вас можуть вкрасти мобільник – це громадський транспорт у години пік. Намагайтеся не ставати біля вхідних дверей, адже саме там злодії найчастіше вичікують здобич.

Другі за ступенем ризику – ринки. Увагу відволікає ненавмисний поштовх у спину, і ви не помічаєте, як у вашу кишеню або сумку лізе чужа рука. Так само небезпечні супермаркети.

Часто самі власники, нехтуючи правилами безпеки, залишають мобільники без нагляду в місцях, звідки їх злодії можуть легко потягнути шляхом вільного доступу: столик кафе, прилавок магазину, шафка лікарняної палати.

Щоб уберегти свій засіб зв’язку від крадіїв поліцейські радить дотримуватися декількох елементарних правил.

Не використовуйте поширені нині гаманці для мобільних телефонів або кліпси, що кріпляться до пояса. На ринку, в громадському транспорті в години пік у вас мало шансів відчути, як злодій відстібає їх. Вкрай ненадійні зовнішні і задні кишені штанів – телефон там видно неозброєним оком, і ви самі спокушаєте злодія легкою здобиччю. Кладіть мобільник туди, де будете його відчувати, наприклад, у внутрішню кишеню піджака.

Дорогими телефонами сьогодні також «озброєно» багато школярів, та навіть дошкільнят. Батькам правоохоронці радить пояснити дітям, що телефон – не іграшка, тому не варто ним гратися на вулиці або в транспорті. Учні повинні розуміти, що у жодному разі засіб зв’язку не можна давати “подивитися”, “зателефонувати”, “перевірити”, “погратися”, “порівняти” чужій людині, а якщо вона наполягає, голосно кликати на допомогу.

Що ж робити, якщо вашу мобілку все ж таки викрали?

Не гайте часу – відразу йдіть до найближчого відділення міліції. Там вам запропонують написати заяву із зазначенням серійного номера – IMEI телефону (він написаний на коробці, у якій ви купили телефон, а також вказаний під акумулятором). У разі, коли не знаєте IMEI, детально опишіть марку, колір, його особливі прикмети, наприклад, потертості, подряпини. Також у заяві потрібно вказати місце і обставини, за яких у вас викрали мобілку.

Схожі статті