468×60
468×60

Поради водіям, які збираються у далеку дорогу

dai1Згідно із статистикою, під час курортно-літнього сезону найчастіше резонансні автопригоди трапляються через втому та сон водіїв за кермом. Це, в першу чергу, пов’язано з тим, що водії забувають відпочити перед далекою дорогою або ж хочуть проїхати весь маршрут, який сягає більше 600-от кілометрів, без відпочинку.

Державтоінспектори рекомендують:

Перш за все, перед поїздкою необхідно добре відпочити та спланувати свій маршрут, передбачивши місця відпочинку. Перші ознаки втоми у водія проявляються через 4-5 годин безперервної їзди. Їх легко можна зняти вмиванням, купанням, розминкою, рекомендують також випити чай.

Деякі водії беруть з собою енергетичні напої. Дійсно, на деякий час самопочуття покращується, але в подальшому у водія може підвищитися нервозність, розсіюється увага, слабне зір. Небезпечні в дорозі і заспокійливі лікарські препарати.

Якщо втома відчувається дуже сильно, то необхідно обов’язково стати та відпочити, 2-3 години сну знімуть втому. Щоб не стати об’єктом злочинних посягань, зупинку краще всього зробити на відповідних стоянках або ж поблизу АЗС чи постів ДАІ.

Перед поїздкою також не слід переїдати, а в салоні автомобіля необхідно мати прохолодну воду. Дуже добре відволікає від сну дружня розмова з пасажиром чи легка музика.

Якщо водій не може в дорозі обійтися без сигарети, то необхідно їх розмістити в легкодоступному місці. При русі автомобіля користуйтеся лише запальничкою чи припалювачем, в жодному разі не сірниками. Цигарку необхідно добре тримати і гасити в попільничці, а не викидати у вікно. Не забувайте добре провітрювати салон, а саме краще взагалі не палити за кермом під час руху автомобіля.Однак, коли в цьому є необхідність, перед дорогою перевірте прилади освітлення, протріть фари та вітрове скло. Під час руху суворо дотримуйтесь вимог ПДР України.

Пам’ятайте, порушення правил обгону чи швидкісного режиму не дасть Вам великого виграшу в часі, а може призвести до дорожньо-транспортної пригоди.

Схожі статті