468×60
468×60

Міліціонери закликають батьків бути відповідальнішими за життя та здоров’я своїх малолітніх дітей

dity1Цього року почастішали випадки, пов’язані зі смертю малолітніх дітей. Останній стався в Зборівському районі – померла дівчинка 2015 року народження.

На даний час з’ясовуються обставини та причини смерті.

Міліціонери закликають батьків бути пильнішими та уважнішими до своїх дітей, аби не допустити трагедій і нагадують, що за нехтування батьківських обов’язків наступає як адміністративна, так і кримінальна справа.

Статтю 166 Кримінального кодексу України – злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування слідчі тернопільської міліції інкримінують жительці Заліщицького району. Жінка не вживала належних заходів щодо лікування своєї малолітньої дитини. На даний час за фактом проводиться досудове розслідування.

Порушено в цьому році два кримінальні провадження за ст. 117 КК України – умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини. Трагічні випадки мали місце в Борщівському та Заліщицькому районах. У провадженні, порушеному щодо жительки Борщівщини, з’ясувалося, що дитина народилася мертвою, а мати, нікого не повідомивши про це, закопала тіло немовляти на чужій могилі. Кримінальне провадження закрито на підставі п.2 ст. 284 КПК України. Щодо матері-переселенки із Заліщицького району, яка, за попередніми даними, ненавмисне придушила немовля під час годування, слідчі дії тривають.

Кодекс України про адміністративні правопорушення теж передбачає притягнення до відповідальності тих батьків, які нехтують вихованням своїх дітей. Зокрема, стаття 184 КУпАП передбачає відповідальність дорослих за ухилення ними від обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей; вчинення неповнолітнім віком від 14 до 16 років правопорушення, відповідальність за яке передбачено КУпАП; вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України.

З початку цього року за ознаками ст. 184 КУпАП працівниками ОВС складено 317 адміністративних матеріалів. Всі адміністративні протоколи скеровані до суду для прийняття рішення згідно Закону.

Схожі статті