468×60
468×60

Степан Барна: «Виконання мобілізаційних планів – наше першочергове завдання»

1Більше 20 кримінальних проваджень відкрито на Тернопільщині за статтею 114.1 ККУ – це покарання осіб, які перешкоджають законній діяльності Збройних Сил України та іншим військовим формуванням. За таке правопорушення встановлена кримінальна відповідальність на строк від 5 до 8 років.

Про це повідомив під час круглого столу з питань мобілізації начальник обласного управління міліції Олександр Богомол. Зустріч відбулася 14 квітня у Тернопільській обласній державній адміністрації.

«У Харкові був прецедент, коли голова селищної ради отримав повістки і просто не роздав їх, – констатував Олександр Богомол. – За це він понесе кримінальну відповідальність. Даний випадок може бути прикладом і для мешканців Тернопільщини. Зараз недостатньо профілактичної роботи, роз’яснювальна робота бажаного ефекту також не дає. Я вже не говорю про ті факти, коли сільські голови самі кажуть: «Тікайте, бо їде комісар, забере вас до війська, ховайтеся».

Виконувач обов’язків прокурора Тернопільської області Олег Галицький нагадав про кримінальну відповідальність за ухилення від призову за мобілізацію.

«Статтею 335 ККУ передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу та визначено покарання – обмеження волі на строк до 3 років, – констатував він. – Окрім того, ухилення від призову за мобілізацією тягне кримінальну відповідальність за статтею ККУ і карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Я закликаю всіх голів райдержадміністрацій з честю виконати свої службові обов’язки і не перешкоджати проведенню мобілізації».

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що на місцях повинні бути розгорнуті дільниці оповіщення. Їх роботу мають чітко контролювати куратори районів спільно з правоохоронними органами.

«Забезпечення мобілізації – питання номер один і в обласному центрі, і на місцях, – наголосив Степан Барна. – Не може бути формального відношення до виконання своїх обов’язків, які стосуються питань обороноздатності країни та захисту країни від ворога. Я звертаюся до голів райдержадміністрації, керівників департаментів з проханням налагодити ефективну роботу у районах. Пам’ятайте про тих, хто зараз там, на передовій борються за незалежність із зброєю в руках. Вони зможуть повернутися тільки тоді, коли їм буде гідна заміна».

прес-служба ТОДА

Схожі статті