468×60
468×60

Як вберегти велосипед від злодіїв – поради правоохоронців

volosypedyМало не щодня в тернополян крадуть велосипеди. Аби поцупити двоколісник, злодієві не потрібні ні особливі навички, ні спеціальне дороговартісне обладнання. У більшості випадків достатньо звичайних кусачок, спритних рук та швидких ніг.

Ви не можете бути на 100% впевнені, що велосипед не вкрадуть, але цю ймовірність можна звести до мінімуму, якщо правильно оцінювати небезпеку і вживати відповідні заходи, зауважують міліціонери. Для початку варто спростувати декілька популярних серед веловласників міфів.

Міф 1. Велосипед безпечно зберігати в підвалі чи на сходовій клітці

З цих «безпечних» місць велики крадуть найчастіше. Загальний коридор – не ваша особиста територія, хороші сусіди можуть не зачинити двері, а погані – навести злодіїв чи самі поцупити велосипед. Надійних підвалів теж не буває – будь-який замок можна зламати. Зрештою, що заважає злодієві, який проходив повз, коли ви з велосипедом заходили до під’їзду, дочекатись поки хтось відчинить вхідні двері й вкрасти двоколісник?

Міф 2. Старий, дешевий велосипед нікому не потрібний

На жаль, це теж хибна думка. Старі та дешеві велосипеди довго на руках не залишаються і є швидким джерелом доходу. Як правило, злодії транспорт відразу збувають за ціну в декілька разів меншу реальної. Відтак, купуючи велосипед за надмірно низькою ціною, задумайтесь: а чи не крадений він!

Міф 3. Дорогий брендовий велосипед продати важко

Дорогі велосипеди крадуть не аматори, а професіонали. Двоколісники вони розбирають і продають як комплектуючі, або ж перефарбовують раму, і впізнати в зміненому ровері свій уже важко. Хіба що ви «помітите» велосипед тільки вам відомим знаком, тоді більше шансів упізнати його на вулиці.

Міф 4. У людному місці ніхто не наважиться вкрасти велосипед

Будьмо чесними – перехожим байдуже до нашого майна, та й злодії діють дуже швидко і нахабно, так, що пересічні громадяни й не встигнуть зрозуміти, що відбувається. Бачачи, як хтось порається кусачками біля залишеного без нагляду велика, не будьте байдужими. Здійнявши галас і привернувши увагу перехожих, ви можна вберегти чиєсь майно від посягань, адже злодій радше втече, ніж почне з’ясовувати з вами стосунки. Можливо, колись хтось не дасть поцупити і ваше майно.

Міф 5. Дорогий велозамок – надійний захист

Це, напевне, найбільш розповсюджений міф. Через нього більшість велосипедистів і залишаються без своїх залізних коней. На прилавках магазинів можна зустріти різні види замків – тросикові, сегментні, ланцюгові, підковоподібні, тощо. Одначе ще не має замка, який неможливо знешкодити – якщо не зламати чи перекусити, то відімкнути відмичками або ломом чи болторізом. У більшості випадках замок лише дозволяє виграти трохи часу, за який хтось зверне увагу на лиходія.

Як вберегти велосипед, радять правоохоронці:

Перш за все, відмовтесь від ідеї зберігати двоколісник на сходовій клітці, в загальному коридорі, сушильному приміщенні чи підвалі, на підземній паркові або
в будь-якому іншому місці з відносно вільним доступом сторонніх людей.

Звичайно, найкращий варіант зберігання велосипеда – це квартира. Проте не у всіх є достатньо місця для цього. На допомогу прийдуть кріплення для велосипеда. Їх сьогодні чимало – підвісні, горизонтальні, вертикальні. Ці нехитрі засоби допоможуть зменшити затрачене на зберігання місце.

Зберігати велосипед можна в гаражі, який оснащений сигналізацією, особливо, якщо це кооператив з охороною.

Хороша альтернатива – складні велосипеди. Такий транспорт можна взяти з собою в супермаркет чи на роботу, а вдома він легко поміститься під диваном.

Найбільш безпечними є замки ланцюгового або підковоподібного типу. Краще використовувати одразу декілька різнотипних замків – аби впоратися з ними потрібно більше часу, також є ймовірність, що злодій просто не стане випробовувати долю та займеться пошуком нової жертви.

Залишаючи велосипед, заберіть із собою всі легкозйомні аксесуари, на кшталт спідометра, ліхтариків, сумок та велонасосів.

Нікому не кажіть реальну ціну велосипеда. Ця інформація може потрапити не в ті вуха.

Зберігайте документи на велосипед протягом всього часу його експлуатації. Вони допоможуть підтвердити ваше право на володіння двоколісником.

Сфотографуйте велосипед, себе поряд із ним, серійний номер рами. Детальні фотокартки у разі викрадення допоможуть ідентифікувати ваш транспорт.

Катайтесь з друзями! Тоді Вам не прийдеться хвилюватися за припаркований велосипед – його завжди може припильнувати товариш.

І пам’ятайте, що тільки ваша уважність дозволить зберегти велосипед від чужих посягань.

Схожі статті