468×60
468×60

Інтернет-шахраї продовжують обдурювати жителів Тернопільщини

internetНезважаючи на чисельні застереження правоохоронців, довірливі мешканці області продовжують віддавати власні кошти аферистам.

До райвідділів міліції області надходять заяви від громадян про шахрайства з банківськими картками та під приводом купівлі товару в мережі Інтернет.

Мета у всіх шахраїв одна – вивідати реквізити банківських рахунків та швидко зняти готівку.

Від таких шахрайських дій потерпіла 26-річна жителька Збаразького району. Дівчина на інтернет-сайті «ОLХ» виставила на продаж весільну сукню. Згодом до неї затефонував потенційний покупець.

Чоловік захотів терміново придбати плаття та попросив повідомити реквізити карток продавця для оплати. Дівчина без жодних пересторог назвала номер картки, а вже через декілька хвилин на її телефон надійшло повідомлення про зняття з рахунку більше п’яти тисяч гривень. Номер, з якого телефонував невідомий виявився заблокованим. Потерпіла звернулася за допомогою до міліції.

Через надмірну довірливість потерпів і 67-річний мешканець Бучача. Той намагався поповнити рахунок телефону через банківську інтернет-систему «Приват 24». Під час проведення операції на комп’ютер чоловіка надійшло повідомлення з таким змістом: «Шановний клієнт, Ви виграли тисячу гривень, для отримання коштів необхідно вказати реквізити картки та оплатити переказ коштів у сумі 5 гривень».

Пенсіонер вказав усі реквізити та перекинув на вказаний номер телефону гроші. Виграшу він так і не отримав, а з власного рахунку зник увесь залишок – триста гривень. Про шахрайство потерпілий повідомив міліціонерам.

Працівники міліції вже вкотре нагадують громадянам ніколи і нікому не розголошувати банківські реквізити своїх карток, бути уважними у спілкуванні зі сторонніми особами.

Купуючи чи продаючи товари в інтернет-магазинах, слід ретельно перевіряти особу, що його продає, звертати увагу на відгуки про роботу продавця та методи оплати.

Регулярно перевіряйте рахунок, як у платіжній системі, так і на картці. Якщо ваш банк надає послугу смс-повідомлень, обов’язково використовуйте її – адже це найшвидший спосіб отримати інформацію про дії із вашим рахунком.

Якщо ж ви все-таки наважились продати чи купити щось через Інтернет, то для надійності подбайте про окрему банківську картку для розрахунків.

Схожі статті