468×60
468×60

До 5 років тюрми засудили мешканця Тернопільщини

vbyvstvoСкаргу 27-річного жителя одного із сіл Теребовлянського району, засудженого за вбивство друга, розглянув апеляційний суд Тернопільської області.

У своїй апеляції обвинувачений стверджував, що наніс потерпілому тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть, захищаючись.

Подія трапилися у квітні 2013 року. У гості до підсудного приїхав друг дитинства і вони вирішили це відзначити.

Пішли до місцевого бару, запросивши з собою ще одного знайомого. Випили пива в одному барі, потім пішли в інший і лише під вечір повернулися додому до підсудного. По дорозі купили чергову пляшку горілки.

Конфлікт розгорівся на кухні, коли господар помітив, що гість варить макарони в тефлоновій сковорідці. Таке зауваження розлютило товариша і він щосили вдарив господаря кулаком у плече. Чоловік впав та вдарився головою об пічку,а потім ще й отримав залізним совком по потилиці.

Почувши крики, на кухню прибіг сусід, але побачивши криваву сцену, втік із будинку. Підсудний, намагаючись ухилитись від ударів і встати, схопився за край стола і взяв ніж. Коли нападник замахнувся на нього, той наніс удар лезом в живіт.

Після бійки чоловік викликав лікfря, але допомогти медики не змогли. Удар виявився смертельним.

Під час слідства, а також в судах різної інстанції підозрюваний визнавав свою провину, але наполягав, що вбивати друга не хотів, адже сам від нього захищався.
Зважаючи на всі обставини справи, апеляційний суд Тернопільської області перекваліфікував дії обвинуваченого з умисного вбивства (ч. 1 ст. 115 ККУ) на умисне спричинення тяжких тілесних ушкоджень, що призвело до смерті (ч.2 ст. 121 ККУ) та змінив міру покарання, призначивши замість восьми п’ять років тюрми. Рік підсудний уже відсидів.

Схожі статті