468×60
468×60

Телефонні шахраї змінили тематику – перейшли на полонених в зоні АТО

telefВикуп полонених – саме такий вид телефонного шахрайства набуває все більшої популярності.

Аферисти різними способами відшукують тих, чий родич або близька людина знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції, а потім повідомляють їм страшну звістку.

Як правило зловмисники кажуть, що чоловік потрапив у полон незаконних військових формувань «ДНР» і «ЛНР», описують важкі умови, в яких перебувають полонені військові, твердять про отримані поранення, доводячи свою жертву до відчаю, а потім вимагають заплатити певну суму за їх звільнення.

Знервовані та перелякані родичі без будь-якої перевірки на достовірність наданої інформації, переводять кошти на вказані шахраями рахунки. У такий спосіб зловмисники заробляють чималі суми.

Правоохоронці звертаються з проханням завжди ретельно аналізувати та перевіряти підозрілі заяви незнайомців, які телефонують з приводу полонених. Необхідно ставити запитання, відповіді на яких знають лише ваші рідні. Ні в якому разі не перераховувати гроші на вказані реквізити чи надавати свої особисті дані та рахунки банківських карток.

Міліція попереджає: які б переконливі не були доводи шахрая, ніхто з приватних осіб не має права і повноважень, щоб займатися викупом військовослужбовців. Звільненням полонених займаються виключно спеціально створені центри та силові структури.

Якщо надійшла інформація про взяття в полон військового, телефонуйте на номер 102 у будь яке відділення міліції.

Схожі статті