468×60
468×60

На Тернопільщині почали оформляти біометричні паспорти

112 січня в обласному Управлінні державної міграційної служби України, що на бульварі Шевченка, 10, розпочали прийом заяв від громадян на оформлення біометричних паспортів. Станом на 12.00 близько десяти краян здали відбитки пальців і сфотографуватися на новий закордонний паспорт.

На обслуговування однієї людини працівники міграційної служби витрачають 15-20 хвилин. Значних черг в приймальній міграційної служби немає. Це, вважають фахівці, найймовірніше пов’язано із тим, що наразі паспорт із чипом не надає своєму власникові тих перевага, про які йшлося раніше – безвізового в’їзду в країни Євросоюзу.

З релігійних міркувань громадяни України зможуть відмовитися від біометричного паспорта і отримати документ нового зразка, але без чипа. Крім того, буде можливість відмовитися і від сканування відбитків пальців рук при оформленні біометричного паспорта.

Загальна сума оплати при оформленні біометричного паспорта протягом 20 робочих днів складе 518,15 грн. Паспорт без електронного чіпа обійдеться дешевше – в 461,15 грн.

Крім того, залишається можливість прискореного оформлення документа (протягом 7 робочих днів). У такому випадку паспорт з електронним чипом вартуватиме 775,3 грн, без чипа – 718,3 грн.

Згодом жителі області зможуть оформити паспорти для виїзду за кордон також в інших територіальних підрозділах, де традиційно здійснювався прийом таких заяв: Борщівському, Бучацькому, Кременецькому Чортківському районних секторах і в Тернопільському міськвідділі міграційної служб . Наразі там уже встановлено необхідне телекомунікаційне обладнання, протестовані канали зв’язку також завезено комплекси для оформлення біометричних паспортів.

До слова, поки нові комплекси у районних секторах не почнуть діяти, там оформлятимуть закордонний паспорт нового взірця, але без електронного носія біометричної інформації.

Планується, що всі шість комплексів для оформлення біометричних паспортів повноцінно працюватимуть вже у лютому.

Як і очікували в міграційній службі, зараз серед мешканців області спостерігається ажіотаж щодо закордонних паспортів. НЦе пов’язано із сезонним збільшенням кількості охочих оформити документ для виїзду за кордон.

Багато наших співвітчизників, які працюють за кордоном, на Різдвяні свята повертаються додому. Цей короткий період перебування в Україні вони намагаються використати для приведення до порядку документів.

Відтак, з метою запобігання утворення великих черг, у міграційній службі просять громадян, у яких немає нагальної потреби для оформлення закордонного паспорта, по можливості, відтермінувати свої звернення до кінця січня – початку лютого.

Схожі статті