468×60
468×60

50 тисяч гривень віддала телефонним шахраям тернополянка

telefonМешканці області продовжують потерпати від телефонних шахраїв. Схема незмінна: «Ваш син в міліції…готуйте гроші».

Жертвою телефонних аферистів стала 58-річна тернополянка. Повіривши інформації про те, що її син скоїв ДТП і його забрала міліція, жінка віддала пройдисвітам 50 тисяч гривень.

Потерпіла зателефонувала родичеві та з’ясувала чи з ним усе гаразд лише після того, як передала гроші шахраям. Чому раніше не зв’язалася з сином і не перевірила інформації, яку їй повідомили незнайомці телефоном, пояснити не може. Каже, що була у шоковому стані.

Телефонні шахраї – добрі психологи, вони не дають можливості людині оговтатись від стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичам і слухняно виконують усі умови пройдисвітів та збагачують їхні кишені.

Розкрити злочини, пов’язанні з телефонними шахрайствами, доволі важко. Правоохоронці розробили пам’ятку-застреження. Практичні поради розмістили на листівці формату А-4. Тут зібрано основні рекомендації, як протидіяти телефонним шахраям. Листівку із застереженнями міліціонери будуть поширювати серед жителів міста та області. Така профілактична робота, сподіваються правоохоронці, принесе результат.

Основні правила безпеки, які допоможуть не потрапити в тенета пройдисвітів:

1. Обов`язково розкажіть своїм близьким родичам, особливо старшому поколінню, про існування такого роду шахрайств.
2. Не піддавайтесь емоціям. У жодному разі, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
3. Спробуйте якнайскоріше зателефонувати тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
4. Попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру.
5. Уточніть в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію.

Якщо ви опинились в подібній ситуації – одразу телефонуйте «102». Ваше оперативне повідомлення дозволить правоохоронцям швидко відреагувати та затримати шахраїв.

Схожі статті