468×60
468×60

Відбулася прес-конференція прокурора Тернопільської області Юрія Гулкевича

1Про результати розслідування ряду резонансних злочинів повідомив представникам ЗМІ прокурор області Юрій Гулкевич на прес-конференції 31 жовтня 2014 року.

Як зазначив Юрій Гулкевич у виступі перед журналістами, нещодавно прокуратурою області надіслано до суду кримінальне провадження стосовно двох місцевих жителів, обвинувачених у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні осіб з метою вчинення терористичних актів, публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу. Брати інструктували, організовували матеріальне забезпечення найманців, направляли їх через територію Білорусії, у спеціальний табір в м. Ростові-на-Дону для бойової підготовки та участі у терористичній діяльності в нашій державі. За 3 місяці цього року чоловіки завербували щонайменше 10 громадян України. Справа розглядається Тернопільським міськрайонним судом.

Ще одного тернополянина, якого 10 вересня 2014 затримано за сприяння у діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», на початку жовтня етапували до Харкова. 47-річний тернополянин, що навесні брав участь у захопленні Харківської ОДА у складі бійцівського харківського клубу «Оплот», у квітні –травні 2014 року вербував для терористів тернополян. Його, разом з іншими 169 особами, обміняли на полонених українських військових 3 жовтня 2014 у Харкові. Слід зазначити, що цей факт (його обмін) не припиняє розслідування кримінального провадження, розпочатого щодо цієї особи за ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу України. Відповідно до процесуальних документів він оголошений в розшук, і в разі встановлення його місцезнаходження – розслідування щодо нього буде продовжено на загальних підставах і він відповідатиме за скоєний злочин.

Також, скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно сільського голови у Збаразькому районі, за фактом отримання ним 12 000 доларів неправомірної вигоди. Досудовим розслідуванням встановлено, що сільський голова, вимагав та одержав через свою доньку неправомірну вигоду в сумі 12 000 доларів США. Гроші він отримав за сприяння у позитивному вирішенні питання щодо виділення та передачі у власність підприємця 2 земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку.
Прокурор області розповів про результати розслідування кримінальних проваджень, розпочатих стосовно правоохоронців влітку цього року.

Надіслано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом дтп поблизу с.Стриївка за участі міліціонера. за ч.2 ст.286, ч.3 ст.135 КК України. Під час досудового розслідування встановлено, що 8 липня 2014 року близько 3 години ночі дільничний інспектор Збаразького РВ УМВСУ в Тернопільській області, перевищивши швидкість, здійснив наїзд на пішохода Миколу Б. 18-літній житель с.Стриївка від отриманих травм загинув на місці ДТП, а водій – міліціонер з місця ДТП зник. Результати експертизи підтвердили винуватість правоохоронця у скоєному ДТП. Водночас на тілі загиблого не виявлено ушкоджень, які не пов’язані із наїздом автомобіля.

13 жовтня 2014 року постановою слідчого слідчого відділу прокуратури області закрито кримінальне провадження, розпочате в кінці червня 2014 року за заявою матері 15-літньої дівчини про нібито згвалтування її дочки трьома міліціонерами. При проведенні досудового розслідування факти, викладені в заяві жінки не підтвердились, а наведені нею доводи спростовані висновками проведених експертиз та іншими матеріалами кримінального провадження. За таких обставин, кримінальне провадження обґрунтовано закрито у зв’язку з відсутністю в діях міліціонерів складу кримінальних правопорушень, викладених у заяві матері.

Прокурор області також відповів на запитання журналістів, що стосувались змін у діяльності прокуратури у зв’язку із нововведеннями, прописаними у новому Законі України «Про прокуратуру» та набранням чинності Закону України «Про очищення влади». Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Схожі статті