468×60
468×60

Тернопільська область: працівники ДСНС перевіряють протипожежний стан виборчих дільниць

126 жовтня відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. З метою уникнення надзвичайних ситуацій та забезпечення належного протипожежного захисту об’єктів, задіяних під час проведення голосування, інспекція Державного нагляду та контролю у сфері пожежної та техногенної безпеки Управління ДСНС України у Тернопільській області перевіряє протипожежний стан виборчих дільниць.
Рятувальники перевіряють стан джерел водопостачання, звертають увагу відповідальних осіб на утримання в належному стані електрообладнання. Особлива увага приділяється наявності на місцях голосування первинних засобів пожежегасіння, а також систем протипожежного захисту й евакуаційних виходів.

З членами виборчих дільниць проводяться інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Згідно з вимогами пожежної безпеки в приміщеннях, де розташовані виборчі дільниці, має бути не менше двох евакуаційних виходів. У приміщенні виборчої дільниці, на видному місці, повинен висіти план евакуації людей на випадок пожежі чи іншої надзвичайної події, а поряд з стаціонарним телефоном – встановлена табличка із вказаними номерами пожежно-рятувальної служби.
Шляхи евакуації повинні бути вільні від сторонніх предметів, щоб не перешкоджати руху людей, а килимові доріжки – надійно прикріплені до підлоги.
Виборчі дільниці забезпечуються первинними засобами пожежогасіння з розрахунку 2 вогнегасники в зал для голосування, по одному в інші кімнати та на шляхах евакуації – коридорах, по одному на початку та в кінці. Розміщувати їх необхідно на видних місцях на висоті не менше 1,5 метра від рівня підлоги.

Відповідальність, за забезпечення пожежної безпеки покладається на керівників підприємств, установ та організацій, у приміщеннях яких розміщені виборчі дільниці, а також на голів виборчих комісій. Також за станом протипожежного захисту на дільницях стежитимуть працівники пожежно-рятувальної служби області, які у день проведення виборів чергуватимуть в місцях голосування.

Управління ДСНС України у Тернопільській області закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час проведення виборчої кампанії.

Схожі статті