Три факти крадіжок мобільних телефонів за добу зареєстрували поліцейські Тернопільщини. Усі правопорушення трапилися у громадських місцях. Одна з причин цих злочинів – неуважність та безпечність власників гаджетів.
Крадіжку, вчинену у великих розмірах в умовах воєнного стану, інкримінують слідчі поліції жителю Закарпатської області. Чоловік, перебуваючи в одному із магазинів-кафетеріїв Тернополя, зі столика викрав дорогий мобільний телефон.
Потерпілий звернувся до поліції. Проведеними оперативно-розшуковими заходами, правоохоронці розшукали зловмисника. Його затримали. Вирішується питання про оголошення фігуранту підозри та обрання запобіжного заходу.
Спокусився на чужий гаджет і раніше судимий тернополянин. Він викрав телефон, який власниця залишила на прилавку та на кілька хвилин відвернулася. Зловмисника розшукали працівники кримінальної поліції.
Втратила телефон і мешканка Кременецького району. Вона його поставила біля банкомата, коли знімала кошти, а вже через пару хвилин засіб зв’язку пропав. Поліцейські встановили, що його привласнила раніше судима місцева жителька.
За усіма фактами працівники поліції розпочали кримінальні провадження відповідно до частини 4 статті 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці нагадують про правила, які допоможуть вберегти мобільний телефон:
– не кладіть мобільний телефон у зовнішні кишені одягу;
– не давайте його у руки незнайомцям;
– у громадському транспорті звертайте увагу на осіб, які знаходяться поряд;
– пильно стежте за своїми речами;
– не залишайте гаджети без нагляду або у малознайомих людей;
– не залишайте мобільний у салоні автомобіля;
– батьки – пояснюйте дітям, що мобільний телефон – не іграшка, тому хвалитись ним чи гратися на вулиці не можна.
Якщо у вас викрали телефон, не зволікайте та негайно звертайтесь за допомогою до правоохоронців або на спецлінію “102”, адже піймати злочинця по «гарячих слідах» набагато легше, ніж через деякий час.