468×60
468×60

Покупки в мережі інтернет обернулися для мешканців області втратою коштів

shahraiВпродовж минулих вихідних працівники поліції відкрили п’ять кримінальних проваджень за фактами шахрайств. Всі потерпілі купували в Інтернеті й стали жертвами невідомих, які хотіли підзаробити незаконним шляхом.

Аферисти діяли вже за перевіреною схемою. Покупці знаходили на різноманітних сайтах дописи про продаж актуального товару. В усіх випадках продавці просили здійснювати передоплату. Громадяни перепаховували готівку, а вже згодом розуміли, що їх ошукали, адже товару вони не отримували. Сума збитків жителів Тернопільщини майже 34000 гривень.

Відомості про події працівники поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:

•    завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
•    нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
•    не здійснюйте оплату в обхід системи. Якщо сайт пропонує здійснити онлайн-оплату через банківські сервіси, а продавець наполягає на переказі грошей на картку, це одна з ознак шахрайства;
•    читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Схожі статті