468×60
468×60

На Тернопільщині завершився місячник добровільної здачі зброї

zbroyaВпродовж місяця мешканці міста та області могли без будь-якої кримінальної чи адміністративної відповідальності принести та здати до правоохоронних органів незареєстровану зброю, набої та інші небезпечні предмети.

З 1 по 31 липня на Тернопільщині, як і в Україні в цілому, тривав місячник добровільної здачі зброї.

За цей час жителі краю принесли 143 одиниці зброї та 297 боєприпасів. Серед неї – дві нарізних армійського зразка, 63 мисливської гладкоствольної, 47 холодної і 30 іншої.

Принесли до органів внутрішніх справ 18 одиниць газової зброї, 9 пристроїв для відстрілу ґумовими кулями та 23 набоz до спецзасобів. Вирішується питання про реєстрацію та оформлення документів на 68 одиниць зброї.

За рахунок добровільної здачі зброї від кримінальної відповідальності звільнено 6 громадян.

Працівники поліції кажуть, що незважаючи на закінчення місячника добровільно зданої зброї, робота в цьому напрямку триватиме й надалі. Відповідно до вимог статті 263 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Правоохоронці звертають увагу власників вогнепальної мисливської та газової зброї ставити її на облік чи перереєстровувати. У випадку закінчення терміну дії дозволів на право зберігання зброї необхідно за місяць до закінчення дії дозволу звертатися до служби дозвільної системи поліції за місцем проживання.

Схожі статті