468×60
468×60

14 тисяч гривень за минулу добу виманили телефонні шахраї у двох пенсіонерок з Тернополя

telТелефонні шахраї продовжують наживатися на довірливих тернополянах.

Минулої доби одразу двоє тернополянок, які проживають в одному будинку, потрапили у тенета шахраїв. 81-річна пенсіонерка віддала зловмисникам 10 тисяч гривень, а 62-річна жінка – 4 тисячі.

Схеми, за якими ошукали жінок, схожі. До обох подзвонили на стаціонарний телефон близько 16 години.

Як розповіла правоохоронцям 81-річна пенсіонерка, їй здалося, що до неї телефонує племінник. Жінка перепитала, чи це він, назвавши ім’я родича. Співрозмовник щось продовжував говорити, а що саме, бабуся, через проблеми зі слухом, не розчула. Вона зрозуміла, що хлопцеві потрібно терміново гроші. Старенька погодилася допомогти. Віддала незнайомцю, який прийшов до неї додому, усі свою заощадження, а це 10 тисяч гривень.

У 62-річної тернополянки шахраї виманили 4 тисячі гривень. За словами жінки, до неї зателефонував чоловік, голос якого був дуже схожий на її знайомого. Він почав говорити, що став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і йому загрожує в’язниця. Відтак попросив гроші. Жінка не відмовила. Співрозмовник сказав, що знаходиться у міліції і за грошима до неї додому прийде його товариш. Тернополянка передала 4 тисячі гривень незнайомцю.

Те, що їх ошукали, жінки зрозуміли лише після того, як зв’язалися з тими, кому, начебто, потрібна була їх допомога. Про факти шахрайств повідомили правоохоронців. Міліціонери розшукують зловмисників і припускають, що до вчинення обох злочинів може бути причетна одна і та ж особа.

Правоохоронці застерігають від подібних випадків телефонних шахрайств. Як правило, зловмисники телефонують навмання і не знають нічого про вас, а потерпілі, підтримуючи з ними розмову, самі повідомляють усю інформацію про себе.

Не варто довіряти телефонним незнайомцям й перш, ніж віддати комусь гроші, потрібно перевірити отриману інформацію. Будьте обачними. Обов’язково розкажіть своїм близьким, батькам, бабусям, дідусям про такий вид шахрайств.

У разі виникнення непередбачуваних обставин, негайнотелефонуйте до міліції.

Схожі статті