Психологи, які працюють на виїздах, першими зустрічають біль, страх, розгубленість. Вони допомагають потерпілим, дітям, свідкам, рідним загиблих — кожному, кому в цей момент складно впоратися з емоціями та переживаннями самостійно.
Окрім цього команда фахівців управління кадрово забезпечення ГУНП в Тернопільській області проводить профілактичну роботу з особовим складом: допомагає поліцейським пережити стрес, втрату побратимів, запобігає емоційному вигоранню, підтримує після служби на передовій чи в зоні бойових дій. У фокусі — і ветерани, і поранені, і сім’ї загиблих.
“Мобільність психологів це важливо, – розповідає керівник відділу психологічного забезпечення Михайло Козюк. – При необхідності на виклики виїжджають не лише психологи, але й соцпрацівники. Співпрацюємо ми з юристами, медиками, психіатрами. Така команда приїжджає туди, де немає потрібних фахівців, але в них є найбільша потреба. В умовах війни це села без інфраструктури, громади, які приймають ВПО, місця трагедій, школи та інші локації”.
Головне завдання фахівців — вчасно та оперативно реагувати у кризових ситуаціях: після трагедій, конфліктів, обстрілів, стресових викликів чи складних затримань.
Представники мобільної команди консультують із різноманітних питань, допомогають із документами, з оформленням виплат, скеровують до вузькопрофільних спеціалістів. При роботі з дітьми — фахівці використовують арт- та ігрову терапію, щоби полегшити сприйняття пережитого та знизити тривожність.
“Для таких виїздів психологи ГУНП використовують спеціально обладнаний автомобіль: у ньому є аптечка, вода, роздаткові матеріали, планшет або ноутбук, а також інструменти психологічної підтримки, які сприяють емоційній стабілізації та м’якій психокорекційній роботі. Формати виїздів бувають різні: планові — до конкретних громад, екстрені — на місце подій, та тематичні — до ветеранів, у школи. Співпраця з медичними, правовими й громадськими структурами дозволяє надавати комплексну допомогу — не лише емоційну, а й практичну”, – стверджує начальник УКЗ ГУНП в Тернопільській області Зіновій Кутний.
Психологічна мобільна служба поліції — це про турботу, про професійну допомогу в той момент, коли вона найбільше потрібна. Це про те, що навіть у найскладніші часи люди не залишаються наодинці зі своїм болем. Поліція сьогодні — це не лише безпека, а й підтримка.