468×60
468×60

Для отримання зброї звертайтеся у територіальні підрозділи поліції за місцем проживання

зброяБудь-яка цивільна людина, яка виявила намір взяти участь у захисті держави, тепер має право отримати зброю. Це передбачено Законом України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який набув чинності 9 березня.

У статті 1 Закону чітко вказано, що «у період дії воєнного стану громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі – цивільні особи), можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, у тому числі отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, встановлених Міністерством внутрішніх справ України».

Законодавством встановлено певні обмеження на те, хто не може отримати зброю. Видача вогнепальної зброї НЕ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ особам, які не досягли повноліття, визнані недієздатними або дієздатність яких обмежена рішенням суду, що набрало законної сили, особам, які неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство, за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин, за вчинення домашнього насильства тощо.

Також зброю не можуть отримати особи, в яких є судимість за тяжкий злочин, особливо тяжкий злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку.

Для отримання зброї громадянину необхідно звернутись в найближче відділення поліції. Там написати заяву та подати певний перелік документів. Ці люди пройдуть перевірку. Дані особи будуть координуватися працівниками поліції.

Схожі статті