468×60
468×60

На Тернопільщині шахраїв, які незаконно отримують соціальні виплати, викривають борці з економічною злочинністю

1Працівники підрозділів Державної служби боротьби з економічною злочинністю області цього року у січні виявили 15 кримінальних правопорушень, пов’язаних із шахрайським заволодінням коштами державного бюджету, які призначені для соціальних виплат малозабезпеченим сім’ям, пільговим категоріям громадян та безробітним.

Як розповів начальник УДСБЕЗ області управління Василь Мокрицький, факти незаконного отримання соціальних виплат зафіксовані практично у всіх районах області. Правопорушники, з метою призначення їм соціальної допомоги, подавали до державних органів влади документи, у яких свідомо зазначали або приховували інформацію про свій соціальний стан (відомості щодо наявності рухомого та нерухомого майна, розмір одержаних доходів, тощо). На підставі таких документів компетентні органи призначали їм виплати в якості соцдопомоги.

Правоохоронці викрили чимало фактів незаконного призначення та виплати допомоги особам (опікунам), що доглядали за одинокими та престарілими громадянами. Вони формально виконували взяті на себе зобов’язання, а в окремих випадках взагалі перебували за межами території нашої держави.

За такі неправомірні дії передбачена кримінальна відповідальність згідно статті 190 ККУ (шахрайство) та 358 ККУ (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

За виявленими фактами незаконного отримання соцдопомоги правоохоронці оголосили підозру 12 особам. Через такі дії держбюджет недоотримав більш як 176 тисяч гривень. В ході досудового розслідування усі збитки відшкодовано.

Кримінальну відповідальність доведеться понести 31-річній жительці Почаєва Кременецького району. Жінка протягом року незаконно отримувала соціальну допомогу. З цією метою вона внесла недостовірні відомості у декларацію про доходи та майновий стан осіб, приховавши інформацію про те, що у її власності немає земельних ділянок.

Відтак подала документи до управління парці та соцполітики райдержадміністрації, внаслідок чого незаконного отримала соціальну допомогу у розмірі понад 12 тисяч гривень.

Працівники УДСБЕЗ і надалі будуть проводити роботу у даному напрямку і викривати осіб, які незаконно отримують соціальну допомогу.

Схожі статті