468×60
468×60

Управління ДСНС України у Тернопільській області застерігає громадян бути вкрай обережними під час опалювального сезону, щоб запобігти отруєнню чадним газом

1У холодну пору року, з початком опалювального сезону, зростає загроза отруєння чадним газом.

Управління ДСНС України у Тернопільській області застерігає громадян бути вкрай обережними під час опалювального сезону, щоб запобігти отруєнню чадним газом.

Чадний газ (оксид вуглецю) – надзвичайно небезпечний, адже ним легко отруїтися. Його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Головна його небезпека полягає в тому, що цей газ через легені (!) швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).

Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах.

При незначній концентрації чадного газу виникають головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість, непритомність.

Тяжкий ступінь гострого отруєння чадним газом характеризується розвитком коматозного стану з порушенням серцевої діяльності й дихання. Іноді з’являються ерітематозні плями з пухирцями, токсична пневмонія, набряки легень, навіть може статися інфаркт міокарда.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота, задуха, потьмарення свідомості, м’язова слабкість, червоний колір обличчя, тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Як же запобігти отруєнню чадним газом?

Конфорки і духовки призначені тільки для приготування чи підігріву їжі. У жодному разі не можна вмикати конфорки чи духовку для обігріву приміщення!

Колонку не можна залишати без нагляду. Перед тим, як приймати ванну, треба вимкнути колонку.

Перед початком опалювального сезону слід всім ретельно перевірити тягу у димоходах! Якщо її немає, треба звернутися в ЖЕК чи до спеціалістів, які займаються прочищанням димохідних та вентиляційних каналів.

Небезпекою можуть стати несправні димарі: якщо тяга у димарях порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.

Газові конвектори також можуть бути небезпечними: якщо тяга недостатня – продукти згоряння можуть проникати у приміщення. Якщо при увімкнених конфорках чи колонці починає боліти голова і з’являються подібні симптоми отруєння – потрібно негайно вийти на свіже повітря, вимкнути усі нагрівальні прилади, відчинити усі вікна, двері для протягу. Якщо відчутний запах газу – у жодному разі не можна вмикати чи вимикати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати “104″. Якщо людина почувається погано – терміново викликати “швидку”.

Регулярно потрібно запрошувати спеціаліста і ретельно перевіряти усі системи опалення. Особливу увагу слід звернути на справність системи виведення продуктів згоряння.

Не залишайте дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!

Перша допомога при отруєнні чадним газом:
• Хворого негайно виносять на свіже повітря.
• За необхідності здійснюють реанімаційні заходи для відновлення дихання і діяльності серця.
• Дотримуються принципів надання медичної допомоги при інгаляційних отруєннях.
• Негайно викликають «швидку медичну допомогу» (103).
• Кращий засіб для лікування – тривале дихання киснем.
• Пам’ятайте, що звичайний протигаз не захищає від чадного газу.

Громадяни, будьте уважні при користуванні пічним опаленням та газовими приладами, бережіть своє життя і життя ваших рідних!

Схожі статті