468×60
468×60

Тернопільська область: рятувальники-газодимозахисники демонстрували професійну майстерність та визначали кращих у професії

112 листопада на базі Гусятинського районного відділу Управління ДСНС відбулась фінальна частина обласних змагань серед ланок ГДЗС.
Дев’ять команд газодимозахисників, які попередньо здобули перемогу в зональних етапах, зібрались у фінальній частині щорічних випробувань, аби продемонструвати свою професійну майстерність та помірятися силами з кращими серед кращих у професії.

Підтримати учасників прибули представники місцевої влади, керівництво Управління ДСНС та начальники пожежно-рятувальних підрозділів області.

Захід розпочався хвилиною мовчання. Присутні вшанували пам’ять бійців, які загинули під час проведення АТО.

Звертаючись до учасників змагань очільник рятувальників полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей підкреслив, що газодимозахисна служба в пожежно-рятувальній справі потребує чи не найбільшої теоретичної, спеціальної та фізичної підготовки, адже саме ланки ГДЗС першими заходять у палаючі будівлі та задимлені приміщення, проводять розвідку і рятують людей, чиє життя в багатьох випадках залежить від майстерності і професіоналізму бійців Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Першість відбувалась у два етапи. Газодимозахисники здійснювали бойову перевірку ізолюючих апаратів, проводили рятування умовного потерпілого з вікна навчальної вежі та здійснювали пошук й евакуацію «потерпілого» з теплодимокамери.

Усі учасники виступили достойно. В умовах, максимально наближених до бойових, вони продемонстрували свою професійну майстерність, знання та навички. У напруженій боротьбі почесне перше загальнокомандне місце та звання кращої ланки газодимозахисної служби 2014 року виборола команда Чортківських вогнеборців. Переможцям вручили перехідну відзнаку імені старшого лейтенанта служби цивільного захисту Ростислава Манащука. Відзначились також й рятувальники з Кременця та Гусятина, які здобули, відповідно, друге та третє місця.

В індивідуальному заліку найбільше здобутків у Гусятнських вогнеборців. Звання «Кращого газодимозахисника» виборов пожежний-рятувальник 10-ї державної пожежно-рятувальної частини (м.Гусятин) сержант служби цивільного захисту Василь Максимів, а «Кращим майстром бази ГДЗС» став командир відділення цього ж підрозділу старший прапорщик служби цивільного захисту Петро Кшиновий. База ГДЗС 10-ї державної пожежно-рятувальної частини (м.Гусятин) теж визнана найкращою за підсумками огляду-конкурсу «На кращу організацію газодимозахисної служби». В номінації «Кращий контрольний пост ГДЗС» перемогу здобув особовий склад 17-ї державної пожежно-рятувальної частини (Зборівського району).

У підсумку переможців і призерів нагородили кубками, медалями, грамотами та цінними подарунками.

Схожі статті