468×60
468×60

Купуючи техніку, яка вже була в користуванні, перевірте чи вона не крадена

kompСпівробітники міліції звертаються до підприємців краю проявляти пильність та відповідальність під час купівлі-продажу техніки, яка раніше була у користуванні. Під час здійснення таких операцій ви можете стати суб’єктом протиправної діяльності, оскільки не вся техніка, яка вам пропонується, має легальне походження.

Непоодинокі випадки, коли пропонують придбати викрадену техніку. Такі дії, згідно статті 198 Кримінального Кодексу України, кваліфікуються як придбання, отримання, зберігання та збут майна, одержаного злочинним шляхом. Санкції статті передбачають покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

На придбаній техніці може міститися інформація про персональні дані громадян. Розповсюдження таких відомостей підпадає під дію Закону України «Про захист персональних даних».

За це передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 200 до 400 мінімумів доходів громадян (ст. 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Крім цього, на комп’ютерній та іншій техніці можуть зберігатись аудіовізуальні твори та програмне забезпечення, за незаконне розповсюдження яких передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до шести років з подальшим відшкодуванням суми збитків, яка спричинена правовласнику ( ст.176 Кримінального Кодексу України).

Відповідно до глави 5 «Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами», затверджених наказом Міністерства економіки України 19.04.2007 № 104, приймаючи мобільні телефони, ноутбуки, планшети, потрібно перевіряти цілісність упаковки, наявність та правильність заповнення супровідних документів, заводські пломби, повноту комплектації, а також укомплектованість їх інструкціями з експлуатації, паспортами, гарантійними талонами та іншою документацією.

За порушення вищезазначених правил торгівлі передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1 до 10 мінімумів доходів громадян (ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Якщо у вас є підстави вважати, що річ, яку вам пропонують придбати, може бути краденою, негайно повідомте про це працівників міліції за номерами телефону 102, 52-15-33.

Схожі статті