Тридцятого липня у Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми Театральний майдан нашого обласного центру перетворився на своєрідний консультаційний центр під відкритим небом. Ті, хто прийшов на захід, мали можливість пройти так званий лабіринт безпеки, аби навчитися правильно організувати свою поїздку за кордон, поспілкуватися з фахівцями державних служб з питань працевлаштування за межами України.
Зі слів Олександра Буняка, начальника відділу боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області, наша область в західному регіоні лідирує за кількістю людей, котрі у пошуках кращого життя їдуть за кордон, тому імпровізований лабіринт – це своєрідний іспит, чи вміє людина приймати рішення у складних життєвих ситуаціях, перебуваючи далеко за межами України.
- Цей захід ініційований Міністерством соціальної політики. Наше завдання як поліцейських - вкотре нагадати тернополянам про небезпеку стати жертвами торгівлі людьми. Хочу зауважити, що з початку року ми задокументували дев’ять фактів, коли жителі області потрапляли у сексуальне рабство. Знешкоджено діяльність двох злочинних груп, які вербували мешканців краю в сексуальне рабство в Польщі, Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах.
До заходів активно долучилися співробітники управління державної міграційної служби Тернопільщини. Зі слів першого заступника начальника УДМС в області Івана Чубатого, аби зменшити ризики, громадяни, насамперед, повинні пам’ятати про те, що за жодних обставин документ, що посвідчує особу: чи то паспорт громадянина України, чи закордонний паспорт не можна передавати іншим людям. Бо найчастіше безправність наших людей за кордоном починається саме з того моменту, коли вони залишаються без документів.
- Також хочу закликати тернополян не користатися послугами посередників в питаннях виготовлення документів, відкриття віз тощо. Пам’ятайте, ваша безпека залежить тільки від вас.
Правові консультації людям, котрі збираються за кордон, готові надати адвокати регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги. Керівник центру Ірина Хондогій каже, що людина, котра знає свої права, завжди ризикує менше, тому закликає тернополян звертатися за первинною консультацією до фахівців.