468×60
468×60

Як отримати водійське посвідчення в Україні: покрокова інструкція

Як отримати водійські “права” в Україні у 2018 році: Головний сервісний центр виклав детальну покрокову інструкцію дій для отримання водійського посвідчення.

Відтепер навіть школяр може скласти уявлення, що робити, щоб отримата “права”» для керування автомобілем. Головний сервісний центр МВС України виклав детальний порядок дій, який має пройти кожен кандидат на отримання посвідчення водія.

Алгоритм дій при отриманні посвідчення водія

1. Знайти та обрати акредитований навчальний заклад.
2. Пройти навчання в автошколі
Для подачі документів візьміть з собою паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку (форма 083/о), одну кольорову фотографію 3,5х4,5 см.
3. Скласти іспити в автошколі
Скласти внутрішні іспити в автошколі та отримати свідоцтво про закінчення навчального закладу.
4. Звернутись до сервісного центру МВС
Обери зручний для себе центр. Не забудь з собою взяти свідоцтво про закінчення автошколи, паспорт, копію ідентифікаційного коду, медичну довідку (форма 083/о).
5. Скласти іспит в сервісному центрі МВС
Іспит на отримання посвідчення водія складається з двох частин: теоретичної та практичної. Мова іспиту на вибір: українська та англійська.
6. Отримати посвідчення водія

Вперше посвідчення водія видається на 2 роки. Документ отримується на місці. 26 ₴ — складання іспитів, 201 ₴ — бланкова продукція.

Категорії водійських прав в Україні: що для чого
Категорії водійських прав в Україні тепер дещо заплутані. Який дозвіл потрібен для керування тим чи іншим транспортом, відразу й не зрозуміти. Проте, тут є певна система і ми допоможемо вам зорієнтуватись в даному питанні.

Вивчити категорії водійських прав в Україні насправді нескладно, хоча здавалося б, не завжди це водіям і потрібно. Однак зважте, що колись ця тема може торкнутись кожного, хто керує транспортним засобом в нашій країні.

БІльше десяти категорій замість колишніх п’яти з’явились у європейському і вітчизняному законодавстві в 2013 році.

Отже, всі категорії базуються на простій і зрозумілій системі, прийнятій ще на міжнародній Віденській конвенції про дорожній рух від 1968 р. (ст. 41). Вона передбачає чотири групи транспортних засобів:

А – мотоцикли та моторолери;
B – легкові автомобілі та інші легкі автомобілі на їхній базі;
C – вантажні автомобілі;
D- автобуси.

Українські водійські посвідчення двічі поповнювалися новими підкатегоріями.
Кожна категорія нині має підкатегорії. Та, що позначена цифрою 1 (А1, В1 тощо) означає право на керування, так би мовити, полегшеною, початковою версію транспортних засобів відповідної категорії. Підкатегорія з індексом Е (ВЕ,С1Е тощо) дає право на буксирування важкого причепу.

Проте, давайте про категорії прав в Україні детальніше.

Чим можна керувати
Маючи права певної категорії, в Україні станом на березень 2018 р. можна керувати:
А1 – мопедами, моторолерами та іншими двоколісними (триколісними) транспортними засобами, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт;
А – мотоциклами, у тому числі з боковим причепом, та іншими двоколісними транспортними засобами, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
В1 – квадро- і трициклами, мотоколясками та іншими триколісними (чотириколісними) транспортними засобами, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг;
В – будь-якими автомобілями, пасажирськими та легкими вантажними, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кг (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, – восьми;
С1 – призначеними для перевезення вантажів автомобілями, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кг (від 7700 до 16500 фунтів);
С – призначеними для перевезення вантажів автомобілями, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кг (16500 фунтів);
D1 – призначеними для перевезення пасажирів автобусами, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16;
D – призначеними для перевезення пасажирів автобусами, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16;
Т – трамваями та тролейбусами.

З категоріями ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE у правах можна керувати причепами  транспортних засобів з тягачем відповідно категорії В, С1, С, D1 або D та з причепом масою понад 750 кг. Для керування автопотягом у складі причепа меншої маси підкатегорія з індексом Е не потрібна, достатньо мати посвідчення на право керування автомобілем, що виступає в ролі тягача.

Разом з появою нових підкатегорій прав у 2010-х роках з’явились нові умови їх отримання. Відкрити нову категорію, навіть нижчу відносно наявної, стало важче.
Зазначимо, що для деяких категорій прав встановлені певні обмеження за віком.
Посвідчення водія в Україні можуть отримати особи, що досягли:
• 16 років – категорії А1, А;
• 18 років – В1, В, С1, С;
• 19 років – категорії ВЕ, СЕ, С1Е;
• 21 року – категорії D1, D, D1E, DE, T.

Ось такі категорії прав діють в Україні згідно з Віденською конвенцією про дорожній рух від 1968 р. та з пізнішими правками, а також згідно з “Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами ”Постанови Кабміну України № 340 та № 511.

Також вказано, які документи треба взяти для того, щоб вчитися в автошколі. Це паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку (форма 083/о), одну кольорову фотографію 3,5х4,5 см.
Далі потрібно пройти навчання та здати внутрішній іспит автошколи.

Наступник крок – здача екзамена в одному з Центрів МВС України. Для цього треба обрати центр та захопити з собою свідоцтво про закінчення автошколи, паспорт, копію ідентифікаційного коду, медичну довідку (форма 083/о). Іспит на отримання посвідчення водія складається з двох частин: теоретичної та практичної. Це можна зробити українською чи англійською мовою.

У випадку успішної здачі екзамену майбутньому водієві видається посвідчення водія. Перше буде діяти лише 2 роки. Вартість складання іспитів – 26 грн, ще 201 грн. треба заплатити за бланкову продукцію.

Схожі статті

-1 коментарі

  1. Олекса

    Не розкрито питання щодо отримання додаткової категорії для причепів -Е.
    Для відкриття цієї додаткової категорії ніби не потрібно повторно проходити навчання. А чому потрібна тут медична довідка? І чи потрібна вона? Доки причепа не було – їзди скільки хочеш? А з причепом – роби довідку!
    В інших джерелах вказують ще на якійсь документ, що підтверджує стаж більше 1 року – що це?

Comments are closed.