468×60
468×60

Правоохоронці Тернопільщини підбили підсумки місячника добровільної здачі зброї

zbroyaВпродовж жовтня жителі міста та області мали можливість добровільно здати правоохоронним органам зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

31 жовтня в Тернопільській області, як і по Україні в цілому, завершився місячник добровільної здачі зброї. Мета такого заходу – це протидія незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.

За цей час свідомі мешканці Тернопілля принесли до відділів та відділень поліції 2 армійських взірців, 7 нарізної мисливської зброї, 122 мисливських гладкоствольних рушниць, 26 одиниць холодної зброї, 2 саморобних пристрої та 34 взірця іншої зброї.

Серед добровільно зданих небезпечних предметів 493 боєприпаси до різних видів вогнепальної зброї, 28 спеціальних засобів, а саме 23 газових пістолетів, револьверів та 5 пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії.

Скориставшись можливістю, яку надає місячник добровільної здачі зброї, 7 мешканців нашого краю уникнули будь-якої відповідальності за її незаконне зберігання. 35 одиниць зброї уже зареєстровано у власність громадян і ще 97 чекають на оформлення документів.

Всю зброю експерти перевірили по спеціальному обліку, який засвідчує чи заперечує причетність до злочинів.

Понад 89 небезпечних предметів, які не відповідали технічним вимогам, передали для знищення.

Незважаючи на завершення місячника, поліція закликає мешканців краю здавати зброю та боєприпаси, які незаконно зберігаються, до підрозділу дозвільної системи ГУНП в Тернопільській області.

Окрім цього поліцейські нагадують, що згідно ч. 1. ст. 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Звертаються правоохоронці Тернопільщини і до власників зброї, які не пройшли перереєстрацію. Їм необхідно з’явитися в органи внутрішніх справ, аби уникнути суворих заходів, пов’язаних з вилученням зброї та анулюванням дозволів на їх зберігання чи носіння.

Схожі статті