Проживання у бліндажах, обігрівання біля бочок з дровами, самостійне приготування їжі, щоденна робота на блокпостах та інші службові обов’язки – усе це з дня на день впродовж двомісячного відрядження виконують бійці роти патрульної поліції особливого призначення «Тернопіль». Хлопці несуть службу на сході нашої держави в зоні неоголошеної війни.
28 вересня у Луганську область прибула чергова зміна правоохоронців. За словами Володимира Боровського, помічника чергового роти патрульної поліції особливого призначення «Тернопіль», щодня через блокпост, де працюють тернопільські поліцейські, проїздить не одна сотня автомобілів, а тому роботи вистачає усім і завжди.
- Перевіряємо документи людей, документи на вантажі, звіряємося по базі, якщо є якісь співпадіння, зідзвонюємося з оперативниками і приймаємо рішення по людях, по перевезеннях.
Від нападу на блокпост хлопці укріплені з обох боків бетонними укриттями. Є тут і захисні бліндажі у разі обстрілів. Немає проблем на постах і з продуктами харчування. Раніше поліцейські отримували сухпайки, розповідає Володимир Боровський, а тепер бійцям видають відрядні і вони самостійно вирішують що і коли купувати. Допомагає їм з продуктами харчування і місцеве населення.
Окрім тридцяти бійців роти “Тернопіль”, на території Луганської області 23 співробітників МВС Тернопільщини проходять стажування у підрозділах поліції ГУНП Луганської та Донецької областей. З ними зустрівся керівник управління кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області Андрій Зальопаний. Правоохоронцям завезли продукти харчування та зимовий одяг.
Заступник начальника відділу кримінальної поліції м. Северодонецьк Максим Ковальов каже, що наші хлопці несуть службу добре, до них претензій немає. Правоохоронці допомагають співробітникам кримінальної поліції міста Сєвєродонецьк, розшукують злочинців, перевіряють раніше судимих осіб, охороняють громадський порядок в будні та під час масових заходів.
- Співробітники не з вулиці, є досвід роботи, грамотно підходять до вирішення будь-яких питань та завдань. Я вважаю, що вони достойні працювати у поліції і приносити користь країні.
Місцеве населення сприймає іногородніх поліцейських по-різному: одні з розумінням і вдячністю спілкуються та допомагають продуктами харчування, а інші – злі та налаштовані агресивно. Так було на початку “неоголошеної” війни, так триває і до сьогодні. Мешканка Сєвєродонецька Парасковія Твердохлібова вважає, що люди зляться через те, що у них дома війна, живуть в постійному страху та переживаннями. Пенсіонери намагаються вижити – м’яса, каже жінка, вона не бачить взагалі – перебивається овочами.
- Ми ж усі браття. Хіба можна Україну розділяти? Ми ж усі єдині. Раніше такого не було. Я сама з дитячого будинку і нас вчили, що ми всі разом і всі повинні один одному помагати. Люди сердяться, бо війна, а всі хочуть миру, щоб добро було.