468×60
468×60

Про що Вам говорить початок літнього сезону? Про відпочинок? А нам, про збільшення квартирних крадіжок!!!

Майже щохвилини в Україні трапляється одна квартирна крадіжка. Сучасні злодії стають професійними. Добре відомі і надійні способи захисту від «домушників» перевірку на придатність проходять не завжди.

Сучасні квартирні злодії вигадують усе нові й нові способи проникнення до чужого житла. Хоча і старими перевіреними методами користуються також. На першому місці серед способів незаконного проникнення, а це майже 30%, здійснюється шляхом підбору ключів та зламу замків. Для цього в арсеналі злочинців маса різноманітних пристроїв та механізмів. Від розвідних та газових ключів до «елегантних» наборів відмичок, котрі за рівнем виготовлення деколи схожі на витвір слюсарного мистецтва. Найчастіше серцевини замків або висвердлюють, або ламають.

Другу позицію посідають крадіжки шляхом вільного доступу – через відчинені двері чи вікна, без їх пошкоджень. Особливих професійних навичок від злочинця такий спосіб проникнення не вимагає. Тут основну роль відіграє легковажність самих мешканців, які залишають незачиненими двері, вікна та балкони своїх помешкань.

На третьому місці – злам вхідних дверей, а на четвертій позиції проникнень – «віджим» або пошкодження вікон. В основному – пластикових. Донедавна громадяни тішили себе думкою, що відчинити пластикове вікно неможливо. Винахідливі злочинці цей міф розвіяли. Зламати пластикові вікна набагато легше, ніж дерев’яні.

Цікавим є питання, що крадуть злочинці найчастіше. Наступний рейтинг, складений за заявами потерпілих.

Отже, перше місце з величезним відривом від другого і приблизно однаковими результатами посідають гроші та ювелірні вироби – в основному золото. Це крадуть чи не в 75 відсотках випадків.

Друга позиція – комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони, фотоапарати та телевізори. Приблизно 25% заявників вказують у переліку викрадених речей саме їх.

Як вберегтись від квартирної крадіжки? Нехтувати не варто нічим. В першу чергу, замками. Вони повинні бути захищеними і надійними.

Не рекомендується ставити китайські металеві двері. Матеріал, з якого вони виготовлені, лише за назвою – метал. Насправді відчинити їх можна консервним ножем.

Не залишайте відчиненими вікна, коли йдете з дому, і обов’язково ставте решітки, якщо живете на нижніх поверхах.

Запам’ятайте, хороші сусіди – додаткова пара очей.
Якщо є можливість, обладнайте своє житло сигналізацією. Підключення до централізованої охорони Управління поліції охорони – задоволення не дешеве, але без вкладених у це кількох тисяч гривень і невеликої абонплати в місяць ви можете залишитися без цінних речей, а в деяких випадках – позбутися життя і здоров’я.

Надійну охорону квартир та будинків пропонує Управління поліції охорони в Тернопільській області.

Не кваптеся з укріпленням передніх дверей – це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, відразу встановіть другі двері. Вони повинні бути надійні та міцні. Можна встановити металеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший – серйозніший. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами.

- Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів, а також вікон до яких підведені пожежні драбини. Щоб бути впевненим у безпеці свого помешкання, найнадійніше – встановити охоронну сигналізацію, під’єднану до пульту централізованого спостереження Управління поліції охорони, – радить начальник Управління поліції охорони в Тернопільській області Олег Іващенко.

Працівники поліції охорони пропонують багаторівневу систему охорони житла. У квартирі можна встановити сповіщувачі відкриття дверей, руху, розбиття скла, чи такі, що реагуватимуть на світло та звук. Якщо злодій все ж таки намагатиметься залізти до оселі, сповіщувачі одразу ж повідомлять про це на централізований пульт. І вже за лічені хвилини на місце події прибуде група реагування поліції охорони.

Аби ваше майно пильнували справжні фахівці, достатньо звернутись до Управління поліції охорони Тернопільської області.

- Ми пропонуємо і тимчасову охорону помешкання. Втім, найкраще – це подбати про постійний захист квартири, – наголошує полковник поліції Олег Іващенко.

Пам’ятайте, для сучасних грабіжників немає майже нічого неможливого. Залишивши своє житло незахищеним, ви підвищуєте ризик пограбування в кілька разів. Тому про безпеку варто подбати вже зараз.

Схожі статті