468×60
468×60

Плече побратима та довіра – найвагоміша підтримка бійців в зоні АТО

Про зброю, якою користуються працівники міліції, про засоби безпеки та правила поведінки, а також про озброєння бійців в зоні проведення антитерористичної операції розповіли Тернопільські правоохоронці учням третьої школи. Семикласники завітали до обласного управління внутрішніх справ.

Люди в погонах організували для дітей зустріч з міліціонерами, які побували не раз на сході, а також з бійцями батальйону “Тернопіль”.

“У зоні АТО поняття “я сам” немає, – розповів Андрій Джерелейко, викладач навчального центру підготовки працівників органів внутрішніх справ. – Коли навкруги стріляють потрібно думати не лише за себе, але й за своїх побратимів. На людину, яка перестала боятися, покластися ризиковано, оскільки через неї можуть загинути інші”.

Зацікавила дітей розповідь Андрія про те, як він перебував в тилу сепаратистів, про роботу на блокпостах. Не могли уявити школярі, як це впродовж місяця жити в окопах. Чимало питань виникало про так звані розтяжки, методи їх встановлення та спрацювання.

На запитання семикласниці, що підтримувало бійців там найбільше, хлопці одноглосно відповіли: “Ми знали, що у нас вірять та нас підтримують українці. Ми щодня думали про те, як і коли повернемося додому, до родин. Ми не можемо допустити, щоб війна прийшла в наші оселі, а тому змушені боротися з ворогом там, щоб він не перейшов сюди”.

Пояснили дітям правила надання першої медичної допомоги, як і на скільки можна накладати джгутові пов’язки, застерегли неповнолітніх про небезпечні знахідки та дії при травмах.

Наголосили правоохоронці на тому, що дисципліна – це основне, а на агресію в жодному разі не відповідати агресією. Хлопці закликали дітей поважати один одного, слухати батьків та вчителів, не ставити себе вище інших та не бути егоїстами, оскільки такі люди нічого в житті не досягають і залишаються самотніми.

Показали міліціонери дітям зброю, а також бажаючі змогли поміряти та відчути на собі усю вагу бронижелетів та касок.

Голова батьківського комітету Олена Ліпська каже, що такі зустрічі необхідні проводити частіше, бо читати інтернет та слухати телевізійні новини суттєво відрізняються від того, як подивитися в очі бійцю та з перших уст почути, що насправді відбувається в зоні проведення неоголошеної війни.

- Такі зустрічі сприяють переоцінці цінностей наших дітей, виховують доброту, взаємоповагу та міцність як моральну, так і фізичну. Хлопці із сьогоднішньої зустрічі зрозуміли, що в єдності сила, – переконана класний керівник Марія Штокало.

На згадку про себе учні передали в зону АТО плакати з їхніми долоньками та написами про повернення додому. У цей малюнок, каже вчитель, діти вклали усю свою любов та тепло.

Схожі статті